Güzellik

Ünlülerin selülit zaferi

Ünlülerin selülit zaferi

Pürüzsüz vücutlarıyla görmeye alıştığımız ünlülerin televizyon ya da photoshop hilesi kullandığını düşünüyor olabilirsiniz ama onlar selülit problemleri için kendilerine göre formül geliştirerek savaşı kazanmışlar.

Güncellenme tarihi:
Ünlülerin selülit zaferi
Eda Taşpınar

Sosyetenin en güzel vücutlu kadınlarından olan Eda Taşpınar'ı yaz aylarında bikini ile görmek artık bir alışkanlık oldu. Düzgün fiziğini ve selülitsiz bacaklarını özel bir fırçaya borçlu olduğunu söyleyen Eda Taşpınar, "Bacaklarımı düzenli olarak at kılı fırçasıyla fırçalıyorum. Kilo aldığımı fark ettiğimde ise yemeyi kesiyorum" diyor.

Tuğba Özay

Manken ve şarkıcı Tuğba Özay, her zaman pürüzsüz bacaklarıyla dikkat çeken ünlülerden. Selülit problemi olmayan Özay'ın en büyük sırrı ise soğuk duş. Yaz-kış her gün soğuk duş aldığını söyleyen Özay, "Yediklerime ve içtiklerime de çok dikkat ediyorum. Asitli içeceklerden ve kafeinden uzak duruyorum" diyor Özay, kozmetik ürünlerin ise mentollülerini tercih ediyor.

Çağla Şikel

Yeni anne olan Çağla Şikel, selülitsiz bacaklarını kendi hazırladığı, kekik ve biberiyeden oluşan bir karışıma borçlu. Şikel, 10 damla biberiye, beş damla kekik ve beş damla portakal yağı karışımını ipek bir keseyle bacaklarına masaj yaparak sürüyor. Sonra streç film ile bacaklarını sarıyor. Ayrıca tempolu yürüyüş ve dansla vücudunun formda kalmasını sağlıyor, "Önemli olan terlemek" diyen Çağla Şikel, güzel bacaklarının formunu bu yöntemlerle koruyor.

Elif Ece Uzun

Manken Elif Ece Uzun da kusursuz bacaklarıyla dikkat çeken isimlerden. En büyük güzellik sırrının her gün düzenli olarak yürüyüş yapmak olduğunu söyleyen Elif Ece Uzun, "Yavaş yavaş selülit oluşma ihtimali var; bu nedenle artık daha dikkatli davranıyorum. Kozmetik ürünlerin çok da yararlı olduğuna inanmıyorum. Bu nedenle sağlıklı beslenmek şart" diyor. Çok su içtiğini de söyleyen Uzun, su içtiği için hiç cilt problemi yaşamadığının da altını çiziyor.

Seray Sever

Sunucu Seray Sever, selülitin bir dolaşım bozukluğu olduğunu ve bunun için de selülitten korunmanın imkânsız olduğunu söylüyor. Düzenli olarak pilates yapan Sever, daha önce selülite karşı masajlar denediğini, fakat bu problemden tamamen kurtulmanın mümkün olduğuna inanmadığını belirtiyor.

Zeynep Mansur

Güzel fiziği ile dikkat çeken şarkıcı Zeynep Mansur, selülitten kurtulmak için bol bol su içtiğini, squash oynadığını ve fitness yaptığını söylüyor. Zeynep Mansur, "Dışarıdan yapılan müdahalelerin çok yararlı olduğuna inanmıyorum" diyor.

Demet Kutluay

Hiçbir zaman selülit problemi yaşamayan iki çocuk annesi Demet Kutluay, düzgün fiziğini spora borçlu söylüyor. Kahve, çay, sigara ve alkolden uzak ğunu belirten Kutluay, selülit oluşumunda hayat rzının çok önemli olduğunu vurguluyor. "Doğal eşlenmenin yeterli olduğunu düşünüyorum" diyen Demet Kutluay, formunu spora borçlu olduğunu söylüyor.

Kaynak: Formsante

Sımsıkı bacaklar ve kalçalar için

Selülitlere karşı savaşı nasıl kazanırsınız?
Yayın tarihi: 19.07.2010
3351
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.