Güzellik

Türk kadınları liste başı

Türk kadınları liste başı

Türk kadınları, dünya kadınları arasında fark atarak 'en güzel' kategorisinde yer alıyor.

Ege Bölgesi Diş Hekimleri'nin bilimsel kongresinde konferans vermek üzere Antalya'ya gelen ünlü estetik cerrah Prof. Dr. Onur Erol "Dünyanın en güzel kadınları hangi ırktan" sorusuna şu yanıtı verdi:

"Genel konuşmak doğru olmamakla beraber, Avrupa'nın kuzey bölgesindeki, İsveçli kadınların bir grubu çok güzel. Ukraynalı kadınlar da güzel ama Türk kadınları da çok güzel.

Çünkü Türk kadını kendisine bakmayı öğrendi. Onun için yurt dışından gelenler kadınlarımıza bayılıyor. İklim şartları, beslenme bozuklukları nedeniyle insanlar çöküntüye uğrayabiliyor. Bu olmasa bizim ırkımızın aslında en güzel ırklardan olması lazım. Çünkü karışmış.

Anadolu'da o kadar çok medeniyet olmuş ki o medeniyetler insanları karıştırmış ve güzel bir şey yapmış. Bu sayede genetik hastalıklarından da uzaklaşmışız. Bizim iyi beslenmiş, iyi yetişmiş insanlarımız çok güzel görüntü sergileyebiliyorlar."

Buğday tenli Türk erkeklerinin de kendilerine bakmaları halinde çok yakışıklı olduklarını belierten Prof. Dr. Erol, "Bence bizim erkelerimiz diğer ırklardan daha iyidir. Dünyada çok güzel erkekler var ama erkeğin yakışıklı olması önemli" dedi.

Varoş kadınlarının estetik talebi

Eskiden yalnızca sahne sanatları yapan kadınların estetik yaptırdığı gibi bir izlenim olduğunu, ancak son 10-15 yıldır toplumun hemen her kesiminden insanların estetik ihtiyacı duyduğunu ifade eden Prof. Dr. Onur Erol, estetik müdahalenin varoşlardaki kadınlar arasında da çok yaygınlaştığını bildirdi. Prof. Dr. Erol, şöyle devam etti:
Yayın tarihi: 07.12.2006
2144
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.