Güzellik

Tanrım beni baştan yarat!

Tanrım beni baştan yarat!

Büyük otellerin güzellik merkezleri baharla birlikte özel bakım paketleri sunuyor. Solmayan tazeliğin peşinde olanlar için hidroterapiden, aroma masajlarına uzanan alternatifler var

Kaynak: Radikal

Kozmik yenilenmenin ve yeniden doğuşun mevsimi geldi. Daha pratik bir yorumla, kışlıklar rafa kalktı. Aylardır kalın kazakların, paltoların ardına saklanıp, biraz da ihmale uğramış solgun vücutların bir silkinip kendine gelmesi gerek. Tabii ışığı esirgeyen kışın bir bezginlik hali yarattığı ruhların da. Bunun için dışarıya çıkıp, küçük beyaz çiçeklerini açan ağaçların altında yürümek yeterli olurdu belki, eğer başlarımızı plazalarımızın, ofislerimizin kapısından çıkarmaya fırsatımız olsaydı. Siz yine de boş bulduğunuz her vakitte bulabildiğiniz ilk yeşilliğin tadını çıkarın. Diğer taraftan da metropol yaşantısının sizden aldıklarını geri vermek için tasarlanmış özel bakımlara bir göz atın. Amaç rahatlamak, yenilenmek ve doğayla birlikte yeniden canlanmaksa, son zamanlarda hızla yayılan spaların vaad ettikleri oldukça işe yarayabilir. Bir de 'bikini sezonu' telaşına kapılmış olanların içine biraz su serpebilir...

DARPHIN SPA'DA

Darphin Spa, SwissOtel'de hizmet veren bir güzellik merkezi. Burada dokuz yıldır cilt bakımı, Hint masajı, aromaterapi ve Reiki uygulayan güzellik uzmanı Siobhan Dirilgen, her cilt tipine ayrı reçeteler yazılarak bitkisel bakımlar uygulandığını söylüyor.
CACI Operasyonsuz Yüz Germe Bakımı, yüzdeki ince çizgilerin ve kırışıklıkların giderilip yüz kaslarının sıkılaştırılmasında bir kez yaptırdıktan sonra bile sonuç veren bir tedavi olarak tanıtılıyor. Uzun vadeli etki için her biri 55 dakikalık 15 seans öneriliyor. Siobhan Dirilgen, daha derin çizgilerin tedaviye devam ettikçe zaman içinde azaldığını, ama yüzdeki ince çizgilerin sadece bir kez CACI bakımı uygulandığında bile büyük ölçüde silindiğini belirtiyor. Londra çıkışlı bu terapinin, göz çevresindeki kırışıklıkların ve koyu renkli halkaların tedavisine odaklı yoğun bakım kürü de var.

Selülite çözüm

CACI vücut bakımları arasında, kişinin yaşına, yağ, kas ve vücudundaki sıvı durumuna göre özel olarak uygulanan inceltici Quantum bakımı dikkat çekici. Sadece 20 dakikalık bir seans, spor salonunda bir buçuk saatte elde edilen sonucu veriyor. Bakım, bacak, kalça, bel, karın bölgesi ve kollara uygulanabiliyor.

Lenf Drenaj bakımı, vücudu toksinlerden arındırırken, lenflerdeki ataletin yol açtığı selülit ve su tutulması gibi sorunlardan kurtarıyor. CACI kontur bakımı özellikle kalça ve karın bölgesinde iyi sonuçlar veriyor. Selülite neden olan su tutulmasını engellemek ve yağın bölgesel birikimini kırmak için elektro selülit masajı uygulanıyor. Masaj, bu bölgenin toksinlerden arınmasını da sağlıyor.

Ruhun stresten arınmasına yardımcı olan yeni bir uygulama da var Darphin'de. Kaşların ortasındaki 'üçüncü göz' bölgesine susam yağıyla uygulanan özel bir masaj tekniği olan Shirodhara, beynin serotonin salgılamasını harekete geçirerek rahatlatıyor. Omurların çevresindeki enerji kanallarını açarak acı ve stresi yatıştırıp, içsel bir huzur sağlıyor. (0212) 259 02 33

LAVEDA SPA

The Ritz Carlton Otel'de bulunan Laveda Spa, Doğu ve Batı kültürlerinin karışımından oluşan bakım ve terapiler uyguluyor. Hidroterapi, egzotik masajlar ve vücut bakımları dışında, günlük spa paketleriyle birkaç terapi aynı güne sığdırılabiliyor.

Hidroterapi mönüsündeki yosun banyosu, ölü hücreleri arındıran peeling bakımıyla başlıyor ve 'mikronize deniz yosunu'yla hazırlanan masajıyla toksinlerden de kurtarıyor. 70'ten fazla aktif madde içeren doğal deniz tuzuyla hazırlanan 'hidromasaj' terapisinin 'denizden yeni çıkmış' hissi veridiği söyleniyor. Yosun özleri ve aromatik yağların karışımıyla hazırlanan rahatlatıcı, doku sıkılaştırıcı ve kan dolaşımını hızlandırıcı aromatik terapiler de hidroterapi mönülerine dahil.

Laveda'nın egzotik masaj terapilerini uzman terapistler uyguluyor ve ilginç isimleri var. Örneğin 'Sultanın Altı El Masajı'nda üç masör aynı anda çalışarak, baştan ayağa bakım yapıyor. İki masör tüm vücuttaki kasları yumuşatırken, üçüncü bir masör de yüz ve baş bölgesindeki özel noktalara basınç uyguluyor. Derin bir saç nemlendiricisiyle de saçın ucuna kadar rahatlama sağlanıyor. 'Sıcak taş refleksoloji terapisi' ise iki eski tekniğin, sıcak taş terapisi ve refleksolojinin bir arada uygulanması. Bu terapiyle stres azalıyor ve kaslar gevşetiliyor.
Bir diğer egzotik terapi, 'ShiTao Terapisi', 'scenTao' masaj yağı ve
ısıtılmış taşlarla uygulanan bir mistik terapi.

Shiatsu teknikleri kullanılarak enerji kanalları boyunca yapılan vücut masajıyla tüm vücuttaki enerji akışı dengeleniyor. Vücudun kan dolaşımını artırarak canlandırmayı sağlayan 'macronize marine algae body wrap' ise yaz için iyi bir hazırlık. Selülit kâbusu için bir diğer vücut bakımı da 'starvac'; vakum ve pompalama sistemiyle selülitli doku parçalanıyor, lenf düğümleri uyarılarak selüliti oluşturan atık maddelerin vücuttan atılması sağlanıyor. Tamamlanmış bir terapi için 45 dakikalık 15 seans gerekiyor.

Tel: (0212) 334 44 54

LifeStyle Health& Beauty Center

Dedeman Otel'deki LifeStyle Health&Beauty Center'da uygulanan 'aromaplastie', yüzde yüz doğal içeriğe sahip ve her ciltte iyi sonuç veriyor; cildin vitamin ve protein ihtiyacını karşılıyor. Kuru ciltler için 'nutrivital', karma ve yağlı ciltler için oksijen verici 'oxygenant' ve dengeleyici 'regulateur' olgun ciltler için 'revitelising' ve hassas ciltler için sakinleştirici 'harmonie' bakımı var. Aromatik vücut masajları ve selülit tedavisinin de uygulandığı merkezde Shiatsu masajı ve güneş öncesi ve sonrası uygulanan 'autobronzant' bakımı da yapılıyor.

Tel: (0212) 274 88 00

PLANET HEALTH CLUB

Planet Health Club'ın üst katındaki spa merkezinde tütsü, müzikler ve dekorasyonuyla bir Uzakdoğu havası esiyor. Spa'da özel kabinlerde ayak bakımı ve aromatik cilt ve vücut bakımı yapılıyor. 'Lulur bath' adı verilen çiçek ve yağ banyoları da vücudun gevşeyip stresten arınmasını sağlıyor. Ayrıca Endonezya'dan gelen uzmanların uyguladığı aromaterapi masajları da mevcut.

Tel: (0212) 257 26 36

Sheraton Çeşme

Sheraton Çeşme Spa'da Nisan ve Mayıs ayları boyunca 'kışa hazırlık programı' uygulanıyor. Tepeden tırnağa yenilenmek için termal bakımın tercih edildiği spa'da bu aylarda özel paket programlar var. Termal tesisin içinde bulunan spada uygulanan 'antistress sağlık paketi', rahatlatıcı 'balneoterapi' küvet bakımı, canlandırıcı ve sıkılaştırıcı 'thalgojet', 20 dakikalık klasik İsveç sırt ve boyun masajı ve 15 dakikalık Thalgo nemlendirici yüz masajı içeriyor.

Tel: (0232) 723 12 40

Ceylan Intercontinental

Ceylan Intercontinental Otel'in sağlık kulübünde uygulanan İsveç masajı, vücudu dinlendiren, ağrı ve sancıları gideren, kan dolaşımı ve eneji akışını artıran bir masaj türü. Cilt onarım masajında, lavanta, bergamut, papatya ve sardunyadan elde edilen gençleştirici bir yağ karışımı kullanılıyor. Ayak ve bacak masajının yanı sıra, geleneksel shiatsu masajı, zihin ve kasların gevşemesini, metabolizma ve sinir sisteminin güçlenmesini hedefliyor.

Tel: (0212) 231 21 21

Yayın tarihi: 10.01.2006
1773
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.