Güzellik

Sütun gibi bacaklarınız olsun ister misiniz?

Sütun gibi bacaklarınız olsun ister misiniz?

Bacaklarınız!.. Onlara gereken özeni gösteriyor musunuz? Cevabınız hayırsa, söylediklerimize bir göz atın.

Güzel görünümlü bacakların sırrı, sağlıklı olmalarında yatıyor. Sütun gibi tanımı biraz iddialı olsa da hoş görünümlü bacaklara sahip olmak hiç de zor değil. Üstelik, mini geri döndü;
bacaklar ortada artık!

Bacak bakımı hijyen kurallarına uymayı gerektirir. Öncelikle derimizi kuşatan mikroplardan kurtulmak gerekir. Bunun için bacakları düzenli olarak sabunla yıkamak en doğru yoldur. Ama dikkat! Sabun tersine dönebilecek bir silah gibidir. Mikropları yok edip hijyen sağlarken, deterjanlı yapısı nedeniyle derimizi çevreleyen ve cildin iyi nemlenmesini sağlayan koruyucu film tabakasına zarar verip, cildin kurumasına sebep olur. Bu nedenle, cildin pH dengesine uygun sabunlar ya da sabunsuz temizleyiciler tercih etmek daha doğrudur. Bacaklarınızı temizledikten sonra, iyice durulamalı ve yumuşak bir havluyla hemen kurulamalısınız.

Haftada 1 kez ise, bacaklarınızı ölü hücrelerden arındırmak için arındırıcı bir ürünle derinlemesine temizlik uygulayın. Arındırma işlemi sırasında, sert bir dokuya sahip olan diz kapağı ve bacak arkalarında inatçı olun.
Temizlik veya arındırma işleminden sonra mutlaka bir vücut sütüyle bacaklarınızı nemlendirin.

Vücut sütleri nemlendirmenin yanında bir film tabakası bırakarak cildi dış etkenlerden de korur.

Bacak güzelliğinin en önemli noktalarından biri de, tüylerden temizlenmektir. Bunun için pek çok metot mevcuttur.

- Tüy dökücü kremler: İnce ve seyrek tüylü iseniz, tercih etmeniz daha doğru olur. Bu ürünlerin kullanımında ürünün bacağınızda kalış süresine sadık kalmanız gerekir; çünkü tüy dökücü kremler fazla alkalin içerir ve tahriş riskleri oldukça yüksektir.

- Elektrikli epilasyon makinesi: Batık tüyleriniz yoksa rahatlıkla uygulayabileceğiniz bir yöntemdir.

- Ağda: Eğer tüyleriniz kalın ve sertse en iyi yoldur. Ağdadan daha iyi sonuç almak için, öncesinde bacaklara arındırma işlemi uygulamak ve sonrasında da yatıştırıcı bir ürün sürmek gerekir.

Dikkat! Eğer varis probleminiz varsa, sıcak ağdadan uzak durun. Diğer metodları veya soğuk ağdayı tercih edin.
Yayın tarihi: 18.12.2003
1183
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.