Güzellik

Süt, antik çağların en önemli kozmetik ürünüydü

Süt, antik çağların en önemli kozmetik ürünüydü

Sütün tartışmasız bir özelliklerinden biri de cilt bakımına yardımcı olmasıdır..

Kleopatra süt ve bal dolu bir küvette düzenli olarak cildini yıkarmış bu yüzden süt antik çağlarda üst düzey insanlar için kozmetik bir ürün olarak da görülmüş. Kuşkusuz tabii ki sütün yatıştırıcı bir özelliği de var. Sütün içindeki protein, aminoasitler ve Vitamin A hassas ciltlerde harika işler başarır. Yörsan Beslenme ve Diyet Uzmanı Nilüfer Hakarayan'ın verdiği bilgiye göre, B -hidroxyl Asit pul-pul olmuş ciltleri yumuşatıyor, doğal bir havalanma sağlıyor, cildi temizliyor. Bununla birlikte laktik asit hücrelerin yenilenmesini uyarır, yumuşatır ve temizler. Sütün cilt üzerindeki etkisi yaz aylarında büyük rol oynar. Güneş ışınlarına fazla maruz kalan cildi hafifletir-yatıştırır.

En etkili cilt diyetini görmek için tıklayın!

Güçlü kemikler için en önemli mineral kalsiyum ve süt kalsiyum deposudur!

Kemiklerin gelişimi için en önemli mineral kalsiyumdur. Kalsiyumun en önemli kaynakları süt ve süt ürünleridir. Büyüme süresince beslenme ile kalsiyum alımının yeterli miktarda gerçekleşmesi güçlü ve sağlıklı kemiklere sahip olmak açısından son derece önemlidir. Eğer çocukların genetik yapılarının elverdiği mümkün olan en üst düzeyde kemik kütlesine sahip olmaları için; beslenmeleri, iskeletin ihtiyaçlarını karşılamak durumundadır. Gençlikte en üst düzeyde kemik kütlesine sahip olmak daha sonraki yaşlarda kemik erimesi, raşitizm gibi hastalıklardan korunmak için önem taşır.

Yayın tarihi: 31.07.2012
8008
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.