Güzellik

Soru ve Cevaplarınız

Soru ve Cevaplarınız

International Hospital Estetik-plastik Cerrahi Departman Şefi Op.Dr.Nuri Soysal ve Op.Dr. Nezail Demirciler sorularınızı cevaplıyor

Benim vücudumda ve yüzümde benler çıkmaktadır. Küçük kırmızı noktalar şeklinde başlayıp sonrasında et beni olmayan normal benlere dönüşmektedir. Sizin konunuza giriyor mu bilmiyorum ama bunlar alınabiliyor mu? Alınırsa herhangi bir tehlikesi var mı? Lazer yöntemi ile yok edilmesini mi yoksa ameliyatla alınmasını mı tavsiye edersiniz? Bu konuda beni aydınlatır mısınız?

Cevabı:

Vücudun değişik bölgelerinde deri yapısından kaynaklanan renkli veya renksiz deri lezyonları(deri oluşumları, kabarıklıklar) oluşabilir. Bunların iyi huylu mu, kötü huylu mu olduğuna bir Plastik Cerrah veya Dermatoloğun muayenesiyle karar verilebilir. Deride oluşan bir lezyon alınabilir ve alınmasında genel olarak bir sakınca olmaz. Alınma yöntemine ise lezyonun görülmesinden sonra karar verilir.

Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Nezail Demirciler
Yayın tarihi: 30.04.2001
1004
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.