Güzellik

Soğan nasıra iyi gelir; kekik yağı ayak kokusunu önler!

Soğan nasıra iyi gelir; kekik yağı ayak kokusunu önler!

Kuruyan, aşınmış ve yorgun ayaklara günlük bakım şart. Ayrıca nasır ve mantar bulunan ayakları bitkisel çözümlerle bu sorunlardan kurtarabilirsiniz. Doğal ürün uzmanı Volkan Kurt ayak sağlığının bitkisel çözümlerini anlatıyor.

Güncellenme tarihi:
Soğan nasıra iyi gelir; kekik yağı ayak kokusunu önler!
Dost başa, düşman ayağa bakar. Bunu genellikle test etmişsinizdir. O halde bu kadar çok bakılan ayaklarınızı bakımlı ve güzel bir hale getirmek şart. Aslında ayaklara çok özen göstermeli. Çünkü bedenin bütün yükünü çeken ayaklardır. Bundan dolayı da birçok sorun ayaklarda baş gösteriyor.

Öncelikle sağlıksız ayakkabılar ve çoraplar kadınlarda birçok ayak problemine neden olabiliyor. Modaya uymak adına giyilen dar ve sıkı ayakkabılar beraberinde birçok sorun getirebiliyor. Örneğin nasır, ayak tabanlarında, parmak uçlarında, parmakların yan tarafında ve avuç içlerinde görülebiliyor. Bazen sürtünme de nasır yapabiliyor. Eğer nasıra kötü bir ayakkabı neden oluyorsa, onu giymekte ısrar etmeyin. Temizliğe özen göstermek lazım. Pedikür sırasında kullanılan aletlerinizin steril olmasına mutlaka dikkat edin. Şunu unutmayın: Her şeyde olduğu gibi ayaklar için de çok güzel doğal çözümler bulunuyor.

Ayağı rahat ettirin!

Dar ayakkabıların meydana getirdiği basınç yüzünden parmak araları sertleşir ve deri zamanla kalınlaşır. O nedenle ayakkabıların yumuşak deriden olmasına önem gösterin. Ön kısımlarının geniş olmasına, ayağı rahat ettirmesine dikkat edin. Deri ayakkabıda ayağınızın hava alması sağlanır. Bu arada baştan tırnağa, saçtan ayağa kadar doğal bakım ve gençlik ve zayıflama formülleri için 0 216 349 44 22 no'lu telefondan bilgi alabilirsiniz.

Öncelikle ayaklarınızı birçok rahatsızlıktan korumak için temiz tutmanız gerekiyor. Sentetik ya da yün çoraplar giymeyin. Mutlaka naylon çorap giymek zorunda olanlar, en azından ayaklarına daha sık bakım yapmalılar. En sağlıklısı pamuklu çorap giymektir. Ve her gün temiz çorap giymeye özen gösterin. Evde havlularınızı ve terliğinizi de başkasına giydirmeyin.
Yayın tarihi: 25.11.2009
19994
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.