Güzellik

Şişmiş Gözlere Artık Son!

Şişmiş Gözlere Artık Son!

Korku filmlerinden fırlamış gibi görünmeyi kim ister ki? Elbette uzun vadede bunun için kullanabileceğiniz pek çok ürün mevcut...

Güncellenme tarihi:

Fakat diyelim ki akşam gitmeniz gereken bir yemek var ve en güzel halinizle katılmanız gerekiyor, işte o zaman aşağıdaki önerilerimize bir göz atmanız sizin yararınıza olacaktır.

Havlu: Başarısı yıllar sayesinde ispatlanmış bu pratik yöntemi aslında hepiniz biliyorsunuz: Soğuk kompres. Küçük bir havluyu ıslatın, sıkın ve sonrada 10 dakikalığına buzluğa ya da derin dondurucuya koyun. Daha sonra gözlerinizi kapatıp bu havlıyı gözkapaklarınızın üzerine yayın. Göz çevrenizdeki damarlar soğuğun etkisiyle kasılırken, birkaç dakika içinde şişkinliği alıp götürecek.

Çay kaşığı: Sıradan iki çay kaşığını soğuyana kadar buzdolabına koyun (buzluk ya da derin dondurucu olmamalı, fazla soğuması yararınıza olmaz). Dolaptan çıkardığınız kaşıkları gözlerinizin üzerine yerleştirin, soğuyana kadar bekletin. Gözlerinizdeki şişkinlik geçene kadar bunu tekrar edin.

Salatalık: Kulağa çok saçma da gelse, gözlerin üzerine konan birer dilim salatalık akşamınızı kurtarabilir. Rahatlatıcı kokusunun yanında bir dilim de ağzınıza atabilirsiniz.

Çay: Hazır siyah çay poşetleri tanin isimli bir madde içerir ve bu şiş gözlerin tedavisinde oldukça etkilidir. Ayrıca siyah çayda bulunan kafein, kılcal damarların hızla kasılmasına neden olarak gözlerinizdeki şişlerden kurtulmanıza yardımcı olur.

Yumurta beyazı: 1 ya da 2 yumurtanın beyazını sertleşinceye kadar karıştırın, daha sonra yumuşak bir kumaş yardımıyla gözlerinizin altına yayın. Gözlerinizin altındaki deriniz çok daha gergin olacak ve daha az şiş görünecektir.

 

Yayın tarihi: 01.09.2014
12073
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.