Güzellik

Sir ağda yapmanın incelikleri!

Sir ağda yapmanın incelikleri!

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için başvurulan yöntemlerden sir ağda, oldukça hijyenik ve pratik bir çözümdür. Ağda uygulaması sırasında cildiniz, her bölgede aynı hassasiyeti göstermez.

Güncellenme tarihi:
Sir ağda yapmanın incelikleri!
Sir ağda işleminde konserve ve kartuş olmak üzere iki farklı sistem bulunmaktadır. Kartuşlar kendinden döner başlıkları ile rahat ve pratik bir şekilde ince bir tabaka halinde sürülür. Tek kullanımlıktır ve kişiye özel uygulama sağlayan bir sistemdir. Kartuş sistem özellikle geniş bölgeler,bacak,kol gibi bölgeler için idealdir ama alışkanlıklara göre her bölgede kullanılabilir. Özel bölgeler için Küçük Balık ve Mini Başlık olmak üzere özel iki başlık bulunmaktadır. Konserve sistem tahta spatulalar yardımı ile bölgeye sürülür; özel bölgeler, hassas bölgeler için daha uygundur, ama kişinin alışkanlığına göre her bölgede rahatça uygulanır. Gelelim sir ağda yapmanın inceliklerine...

Ağda işlemine başlamadan önce ne yapılmalı?

Ağda işlemine başlamadan önce işlem yapılacak bölgenin temiz olması, kozmetik kalıntılardan arındırılmış olmasına özen göstermek gerekir. Bu nedenle antibakteriyal temizleme jeli ile önce kendi ellerinizi, sonra sir ağda yapılacak yüzeyi temizleyin.

Hangi bölgede hangi sir ağda kullanılmalı?

Ağda uygulaması sırasında cildimiz, her bölgede aynı hassasiyeti göstermez. Bacaklarımızdaki tenin hassasiyeti ile kasıklarımızdaki tenin hassasiyeti bir değildir. Hassas bölgelere sir ağda yaparken, cildin tahriş olmasını engelleyecek bir takım uygulamalar gerekebilir. Ağda çeşidini belirlerken tek dikkat edilecek husus, cilt veya bölge hassaslaştıkça, ağdanın içerdiği pudra miktarının ya da ağdadan önce sürülecek pudra miktarının artması gerektiğidir.
Yayın tarihi: 10.11.2009
21415
YORUMLAR

BU AGDALARIN EN İYİSİ AZULEN BENCE DAHA KOYU VE DERİNDEN ALIYOR GEC CIKIYOR,SİRWAX KULLANDIM TANACAN LA AYNI AMA DAHA UCUZ

SENGÜL 03.09.2013 12:30:27

BENDE SİRWAX KULLANDIM VE COK MEMNUNUM DİGERLERİNDEN DE UCUZ TAVSİYE EDERİM

ZUHAL TOZ 03.09.2013 12:24:55

BEN SİRWAX MARKA KARTUS SİR AGDA KULLANIYORUM TEK KELİME İLE MUKEMMEL HERKESE ONU TAVSIYE EDERİM

DERYA 08.08.2011 12:09:30

Çok güzel bir haber bende depilissimanın kartuş sir ağdasını kullanıyorum evde çok memnunum.

canan 17.03.2010 15:46:18
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.