Güzellik

Şimdi lazer epilasyon zamanı!

Şimdi lazer epilasyon zamanı!

Lazer Epilasyon uzman hekimler tarafından yapılmalı!

Güncellenme tarihi:
Şimdi lazer epilasyon zamanı!
İstenmeyen tüylerden kurtulmak için pek çok yöntem bulunuyor. Ancak hiç biri lazer epilasyon gibi kalıcı bir etkiye sahip değil. Vücutta istenmeyen tüylerden kurtulmanın en doğru zamanın kış mevsimi olduğunu belirten Kadıköy Şifa Kaliteli Yaşam Polikliniği uzmanlarından Medikal Estetik Hekimi Dr. Yasemin Savaş, en hızlı ve en etkili yöntem olan lazer epilasyon hakkında bilmek istediklerinizi açıklıyor.


Kıl, tüy meselesi!

Uzman hekimleri ile hizmet veren Kadıköy Şifa Kaliteli Yaşam Polikliniği, vücut yüzeyindeki gelişiminde genetik, hormonal ve ilaç kullanımı gibi faktörlerin sorumlu olduğu tüylerden yüzde 100 hijyenik bir ortamda ömür boyu kurtulmanıza yardımcı oluyor.

Kadıköy Şifa Kaliteli Yaşam Polikliniği Medikal Estetik Hekimi Dr. Yasemin Savaş, lazer epilasyon yaptırıldığı zaman vücudun ve yüzün güneş görmemesi gerektiğini bu nedenle uygulama için sonbahar - kış mevsiminin tercih edilmesi gerektiğini belirtiyor.

Dünyada yaklaşık 20 yıldır uygulanan lazer epilasyonun güvenli ve etkili olması için cilt rengi, kıl rengi, kalınlığı ve yoğunluğu dikkate alınarak cilde gönderilecek enerji değerini ve gönderilme süresini belirlemek büyük önem taşıyor.

Kadıköy Şifa Kaliteli Yaşam Polikliniği Medikal Estetik Hekimi Dr. Yasemin Savaş, çevredeki dokuya zarar vermeden melanin taşıyan kılı yok edecek ölçüde lazer ışını gönderilmesi gerektiğinin ve bu nedenle hekimler tarafından yapılması gerektiğinin altını çiziyor.


Kadında ve erkekte rahatlıkla uygulanan lazer epilasyonun başarı oranı ten ve renk yapısına göre, yüzde 90 olarak kaydediliyor.

Lazer epilasyon güvenli bir yöntem midir?
Lazer Epilasyon tüm dünyada kullanılan son derece güvenli bir yöntemdir. Gerek doktorumuz, gerekse lazer teknisyenlerimiz bu konuda uzman olarak eğitilmişlerdir. Amerika' da estetik sektöründe en iyilerinin seçildiği Estetik Trend Dergisi'nde üst üste iki yıl (2005-2006) en iyi lazer epilasyon cihazı ödülünü alan Apogee serisi lazerleri kullanıyoruz.

Lazer epilasyonda acı hissedilir mi?
Kullanmakta olduğumuz lazer sisteminde (Cynosure Apogee 5500) özel soğutma sistemleri mevcuttur. Soğutma işleminin uygulanmasındaki amaç; hem acı hissini azaltmak hem de riskleri minimuma indirmektir. Işın verildiğinde bazı hastalar, hafif bir batma ya da yanma hissi duyduklarını söylerler. Lokal anesteziye ihtiyaç yoktur.

Lazer epilasyon seanslarının süresi nedir?
Lazerle tedavi vücudun her bölgesine uygulanabilir. Seans süresi uygulanan bölgeye göre değişmekle birlikte beş dakika ile 1,5 saat arasındadır. Örneğin göğüs uçları, dudak üstü 5-10 dakika, bikini 15-20 dakika, tüm bacak ise yaklaşık 1,5 saattir.

Yayın tarihi: 10.03.2009
2795
dahafazlası
YORUMLAR

Soprano xl utuleme lazer cihazi tamamen acisiz iki seans oldu harika etkisi. Tavsiye olunur;)

Selen 04.04.2011 00:09:53

ütüleme teknolojisini duydunuz mu? Her cilt tipiyle, acısız bir şekilde çalışılıyor..etkin bir cihaz, kısa sürede çözüm elde ediliyor..oldukça memnun kaldım..

hndnK 29.03.2011 11:38:14

Ben 1 sene önce kybele yaşam merkezine tüm vücüt lazer epilasyon hizmetini aldım.ozamanlar 8seanslık bitirme paketinr uye oldum ve şimdi 6 seanslık hizmetım bitmiş durumda.doğrusu bu merkeze uye olmadan önce çok tedirgindım.8seansta biter mı acaba diye.uzmanlar çok profesyonel davranıyorlar satış yaparken.onlar zaten söylemıştı bana 8 seansı bulmaz diye.6seans geldım benim tüylerım bitti sayıır.

yasemin 05.10.2010 19:24:57

lazer epilasyon gerçekten kesin bir çözüm ama fiyatlar biraz daha makul olsa herkes yararlanabilse ne güzel...acaba yan etkileri var mı onu araştırmak gerekir ???

mjddgtkn 30.08.2009 13:13:16

laser epilasyonda en güzel olay tenine uygun vs seçimler yani acı duymamak için soğuk hissi yada riskleri azaltmak için çabalar sunulmakda fakat en büyük olay tabiki bu oalyların karşılığı maddi olarak geri dönmekte

toqito 16.08.2009 11:33:25

maddi açıda yüksek olduğu için her lazım olan rahatca lser epialsyonu kullanamıyor daha uygun koşullarda daha değişik yöntemler düşünülmeli bence

toqito 16.08.2009 11:32:17

ya aslında lazer epilasyon güzel ve kalıcı çözüm üretmek açısından faydalı ama lazer epilasyon uygulayacak pek insan olmuyor. çünkü lazer epilasyon fiyatları uçuk bir fiyat. daha makul bir fiyat olsaydı herkes uygulardı.

SemmaCelebi 15.08.2009 14:19:31
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.