Güzellik

Silikon Karakter Değiştirir mi?

Silikon Karakter Değiştirir mi?

Amerikan Tıp Birliği'nce yapılan bir araştırma, silikon taktıran kadınlarda normal kadınlara oranla, alkol bağımlılığı, gebe kalma oranı, doğum kontrol hapı kullanımı ve kürtaj olma sıklığının birkaç kat artığını ortaya çıkarırken, Gaziantep´te plastik cerrahide yeni uygulamaları ile tanınan Doç.Dr. Mehmet Mutaf bu görüşün aksine kadınların özgüven kazandığını savundu.

Amerikan Tıp Birliği´nin İngiltere'de yayınlanan Body Language adlı estetik dergisinde de yer alan, 3 bin 570 kadın üzerinde yapılan araştırma, silikonla göğüsleri büyütülen kadınların, diğer kadınlara oranla çarpıcı karakter farklılığı taşıdığını ortaya çıkarırdı. Buna göre, silikonlu kadınlarda alkolizm oranı normal kadınlara oranla üç kat (alkol alma oranı haftada 7 kadeh), 20 yaşından önce gebe kalma oranı normal kadınlardan 1.5 kat, kürtaj olma sıklığı diğer kadınlardan 2 kat, doğum kontrol hapı kullanma oranı 2 kat ve saç boyası kullanım oranı 4.5 kat daha yüksek.

Omuzdan ve koldan aldığı kas parçaları ile yaptığı penis, bacaktaki fibula kemiğinden aldığı kıkırdakla yaptığı kulak ameliyatları ile ünlenen Gaziantep Üniversitesi Plastik Rekonstükri Cerahi Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Mehmet Mutaf ise, Amerikan Tıp Birliği´nin aksine, silikon taktıran kadınların karakterinin değişmediğini, aksine öz güven kazandığını söyledi.
Kadınlık sembolü olan memelerin gelişmemesi ya da doğumdan sonra formunu kaybetmesinin kadının ruhsal yapısı üzerinde olumsuz etkileri olduğunu kaydeden Mutaf, "Bu durumda kadının meme büyültme talebi son derece normal bir tepkidir. Silikon taktıran kadınlar aslında estetiğe ve kendi imajlarına önem veriyor. Silikonlu insanların, diğer insanlara oranla daha özgür ve tabularını aşmış bireyler olduğunu söyleyebilirim" dedi.
Yayın tarihi: 31.07.2001
1511
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.