Güzellik

Sihirli dokunuşlarla güzelleş!

Sihirli dokunuşlarla güzelleş!

Çok yorgunsunuz ve kafanız bozuk! O halde kendinizi 'aromaterapi'nin sihirli dünyasına teslim etmelisiniz. Bir damla yağın nasıl harikalar yarattığına inanamayacaksınız.

Vücutta oluşan ruhsal ve fiziksel dengesizlikleri gidererek, vücut sağlığını korumak için kullanılan aromaterapi, binlerce yıldır Çin, Hindistan ve Güney Amerika'da mucizeler yaratıyor. Bitki özlerinden elde edilen şifalı yağlar, buharla uçucu hale gelerek, yaydıkları kokularla sinir sistemi üzerinde yatıştırıcı etki sağlıyor. Bitkilerin; kabuk, çiçek, meyve, tohum, sap gibi farklı yerlerinden çeşitli yöntemler sonucunda elde edilen aromatik yağlar arasından kendinize uygununu seçmek için de bir uzmandan yardım almak gerekiyor.

Nasıl seçeceksiniz?

Kendinize en uygun aromatik yağı seçmek için öncelikle şişenin kapağını açarak burnunuzun 3-4 cm. altında tutmaya çalışın. Ardından 5-6 tane daire çizmeye başlayın, böylece aroma molekülleri daha belirgin hale gelecektir. Önceliği sağ deliğe vermek şartıyla burnunuza yaklaştırıp koklamaya başlayın. Kokunun başınızın tepesine ve bedeninize yayıldığını düşünün. İyi konsantre olursanız ağzınızda kokunun tadını bile hissedebilirsiniz.

Uykusuzluğa lavanta

* Mutluluk: Portakal, gül, yasemin, kişniş, zencefil, ıtır

* Kabullenme: Servi, ölmez otu, melissa

* Kızgınlık: Paçuli, lavanta, bergamot,

* Unutkanlık: Zencefil, biberiye, fesleğen, limon, greyfurt, kişniş

* Uykusuzluk: Lavanta, mandalina, kedi otu, sandalağacı, limon, ıhlamur

* Fobiler: Lavanta, ylang ylang, sandalağacı
Yayın tarihi: 25.10.2006
2219
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.