Güzellik

Regl döneminde de güzel hissedin

Regl döneminde de güzel hissedin

Kadınların kendilerini en kötü hissettikleri zamanlardır regl dönemleri, ama bu güzel görünmemize engel değil.

Bu dönemlerin artan ağrılar ve halsizlik dışında başka yan etkileri de var. Sivilceler artar, saçlar yağlanır ve kendinizi şişkin hissedersiniz. Canınız hiç bir şey yapmak, hiçbir yere gitmek istemez. Kendinizi zaten kötü hissetmenizin üzerine bir de bunlar eklenince, iyice bunalırsınız. Ama kendinizi salmayın. Her daim güzel görünmek için yapmanız gerekenler bu sayfada.

Cilt: Vücudumuzun regl döneminden en çok etkilenen bölümlerinden biri de şüphesiz ki cildimizdir. Regl dönemi yaklaştığında haberci gibi yüzümüzde bitiverirler. Onlara karşı yapacak bir şey yok diye üzülmeyin, yenilgiyi kabullenmeyin. Antiseptik kremler kullanarak geçmesini bekleyebilir ya da kapatıcı stiklerle onları saklayabiliriz. Ama asla yapmamanız gereken tek şey var; onları sıkmak. Regl döneminde gereğinden fazla yağlanan ve parlayan cilt, halsizlik ve ağrılarla birleşince ortaya yorgun bir görüntü çıkar. Bu görüntüden kurtulmak için regl öncesi çok yağlı ve baharatlı yiyeceklerden kaçınmalısınız. Bu süre boyunca cildinizin hava almasını da sağlamak için toz pudraları tercih edin. Cildinizin yağ salgılamasını düzene sokmak için de yağ dengeleyici losssyonlar kullanabilirsiniz.

Saç: Pek çok kadın nedenin anlamasa bile saçlarındaki yağlanmaları fark etmiştir. Bunların sebebi de maalesef regl döneminde olmanız. Bu dönemde cildiniz gibi saçlarınız da yağlanır. Hormonsal dengenin değişmesi yüzünden kadınlar bu dönemlerde oldukça zorlanıyor. Oysa yapmanız gereken tek şey her gün duş almak ve saçlarınızı her gün yıkamak. Saçlarınızın kafanıza yapışık durmasından hoşlanmıyorsanız, biraz hacim vermek için saçlarınızı öne atarak kurutabilirsiniz.

Vücut: Regl döneminde normal dönemlerden daha fazla terlendiği için, daha sık duş almak gerekir. Ter kokusunu önlemek için mutlaka deodorant ve güzel kokulu nemlendirici kremleri kullanabiliriz.
Yayın tarihi: 13.09.2007
1163
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.