Güzellik

Pürüzsüz bir ten

Pürüzsüz bir ten

Güzel kokulu tanelerle hem cildinizi hem ruhunuzu arındırın. Sonra bitkisel yağlarla güzel bir masaj yapın... İşte şimdi, canlanmış ölü derilerden arınmış, saten gibi teninizle bikini giymeye hazırsınız. Üstelik peeling işlemi harika bir bronzluğun da garantisi...

Pürüzsüz bir ten

Güzel bir vücuda sahip olmanın önemli anahtarlarından biri­si de güzel ve parlak bir tene sahip olmak. Ne kadar biçimli ve düzgün olursa olsun, sağlıklı bir teni ol­mayan bir vücudun bakımlı görünmesi kolay değil, özellikle de bikiniyle! Güzel bir tene sahip olmanın yoluysa tabii ki ba­kım yapmak. "Peeling" yani vücuttaki ölü derinin atılması için yapılan işlemler de bakımlı bir vücut te­ni için atılacak ilk adım. Peeling ile hem ölü derile­rin atılmasını sağlayarak cildinizi pürüzsüzleştirebilir hem de kan dolaşımını hızlandırarak daha canlı ve sağlıklı bir görünüm almasını sağlayabilirsiniz. Ayrı­ca peeling sayesinde pürüzsüzleşmiş ciltle daha gü­zel ve sağlıklı bronzluğa kavuşmak olası. Peeling işlemi için, özel banyo malzemelerinden, kozmetik ürünlerinden ve doğal malzemelerden fay­dalanabilirsiniz.

Düzenli olarak peeling yapmanın en önemli faydası cildin kendi kendisini yenileme işlemini çabuklaştırması. 35 yaş öncesinde cilt kendisini 28 günde bir yenilerken bu süreç zamanla yavaşlıyor. Epitel dokudaki hücreler atılmadan yeni hücre doğmadığı için de cilt zamanla kalın, donuk ve cansız bir hal alabiliyor, yumuşaklığını yitiriyor. Oysa peeling cildin normal fonksiyonlarının devamını sağlıyor. Ölü deri ve kirler atıldıktan sonra cilt daha rahat nefes alıyor, toksinler daha rahat atılıyor ve zamanla ciltteki gözenekler küçülüyor.

Ancak peeling işleminin çok sert ve sık aralıklı olmamasına dikkat etmek ayda 2 ya da 3 kez peeling yapmak yeterli. Bir de peelingi nemlendirici losyon ya da vücut yağıyla tamamla­mak cildinizin nem dengesini korumak için gerekli.

Hem cildinize hem ruhunuza

Kozmetik firmalarımn peeling ürünleri formüllerindeki doğal yağlarla hem cildinize hem de ruhunuza hitap ediyor. Doğal yağlar, aromaterapik özellikleriyle cildinizi arındırırken özelliklerine göre enerji veriyor ya da rahatlatıyor. Bu ürünleri banyo sırasında kullanmak cildinizi ölü derilerden arındırmak için ideal... İşte sizin için seçtiğimiz doğal formüllü peeling kremleri;

Clarins Gommage Relax Corps: Sardunya, gül ağacı, bibe­riye ve nane yağlarından oluşan yüzde yüz doğal bir ürün. Cla­rins uzmanları aromaterapik özellikleri sayesinde kendinizi da­ha enerjik hissetmenizi sağlayacağınızı söylüyor.

Clarins Gommage Tonic Corps: Sardunya, fesleğen ve pa­patya içeriyor. Hem zihnin hem de vücudun rahatlamasında, gerginlikten kurtulmasında etkili.

Nivea Massage Peeling: Formülünde E vitamini bulunan Nivea Cremiges Massage Peeling, içindeki taneciklerle cildi besliyor ve kurutmuyor.

Thaigo Gommage Descomask: Özellikle dirsek ve dizlerdeki ölü derinin atılmasına yardımcı olan ürünün formülünde yosun özleri bulunuyor.

Christian Dior Exfoliant Corps; Vücutta inatçı ölü deri tabakalarının biriktiği inatçı bölgelerde bile etkili bir peeling ürünü olan Christian Dior Extra-Exfoliating Body Scrub yumuşak masaj hareketleriyle uygulanıyor.

Babor Body Line Thermal: Cildi canlandırma özelliğine sahip bu ürün yosun özlerinin yanı sıra pek çok bitki ekstresi de içeriyor.

Methode Jeanne Piaubert: Pembe bir köpük haline gelerek uygulanan hoş kokulu ürün, hem cildi yıpratmayack kadar yumuşak hem inatçı ölü deri tabakasının atılmasını sağlayacak kadar etkili.

Sothys Desquacrem: Epidermis tabakasındaki pürüzlü yapıyı etkili şekilde gideren yulaf özlü ürün cilde pürüzsüzlüğün yanı sıra parlaklık da veriyor.

Yayın tarihi: 09.03.2012
3963
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.