Güzellik

Peeling Hangi Yaşlarda Yapılmalı?

Peeling Hangi Yaşlarda Yapılmalı?

Peeling uygulaması için uygun olmayan yaş yoktur. Her şey cildin ne durumda olduğu ile bağlantılıdır. Glikolik asit ile yapılanı, hafif peeling türleri arasında en çok uygulanan çeşittir ve farklı bir tekniği vardır.

Neleri tedavi etmek için kullanılır?

* Yaşlanmanın ilk belirtilerini geciktirmek, donuk bir teni tazelemek, kötü durumdaki cildi yenilemek için.

* İnce çizgileri azaltmak için.

* Sivilce izlerini yok etmek için.

* Güneş yanıklarının bıraktığı lekeleri hafifletmek için. Ancak bu lekeler yeni bir güneş banyosuyla tekrarlayabilir.

Nasıl uygulanır?

Peeling kolajen maddesine destek verir ve cildin kalitesini artırır. Üstderinin alt katmanlarındaki hücreleri harekete geçirir.

Kozları :

On beş günlük aralarla dört seansta uygulanır. Her seans birkaç dakikadan fazla sürmez. Peeling yaptıktan sonra işlerinize devam edebilirsiniz. Günlük hayatınızdan çok fazla zaman çalan bir işlem değil. Cişdi gençleştirmeye yönelik bir program dahilinde uygulanan peeling'in ilk uygulamasından yaklaşık 15 ila 30 gün önce, seanlar arasında ve sonrasında glikolik asit içeren bir krem ile cilt ıslatılır ve peelin'e hazır hale getirilir.

Sonuç :

Daha düzgün, duru ve ferahlamış bir cilt. Kırışıklıkların oluştuğu, sigara içen ciltlerde, özellikle sırt ve dekolte bölgelerinde yara ve akne izlerinin yoğun olduğu durumlarda trikloasetik asit içeren bir peeling uygulamak daha doğru olur.
Yayın tarihi: 24.07.2001
1653
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.