Güzellik

Ozon tedavisi her derde deva

Ozon tedavisi her derde deva

Yaşlanmayı geciktiriyor, aknelere son veriyor, kanser tedavisinde bile kullanılıyor. Üstelik hiçbir yan etkisi yok!

Güncellenme tarihi:
Ozon tedavisi her derde deva
Yaşlanmayı geciktiren ve cildinizde meydana gelen rahatsızlıkların azalmasına yardım eden ozon tedavisi artık ülkemizde de uygulanıyor. Bağışıklık sistemini güçlendiren ve hastalıklara karşı direnci geliştiren bu tedavi yöntemi, hücrelerde oksijeni artırarak yaşlanmayı geciktiriyor ve kronik yorgunluk sendromuna iyi geliyor. Ozon terapi İle rahatsız olan bölgeye oksijen verilerek dolaşımın düzelmesi de sağlanıyor. Yöntem; dolaşım bozuklukları dışında birçok hastalığın da çaresi olarak biliniyor. Alerji ve romatizmal hastalıklar, kanser, kronik yorgunluk sendromu, karaciğer ve cilt hastalıkları, kozmetik nedeniyle yaşlanma ve yasa bağlı görme bozuklukları, şekere bağlı ülserler, yanıklar ve cinsel fonksiyon bozuklarında da tedavi amaçlı kullanılan ozon terapi; yan etkisi olmadığı için erkek kadın, genç ya da yaşlı ayırt edilmeden herkese uygulanabiliyor.

Ozon terapi yöntemini uygulayan doktorların bir araya gelerek oluşturdukları Medical Society ror Ozone Application in Prevention and Therapy Derneği; her yıl bir araya gelerek uygulamadaki gelişmeleri tartışıyorlar. Bu seminerlere düzenli olarak katılan Dr. ismail Ağar; tedavi yöntemi hakkında; "Ozon tedavisi ile birçok patolojik sorun daha iyi duruma geliyor ya da düzeliyor" diyor, Türkiye'de ağırlıklı olarak yaşlanmayı geciktirici, cilt hastalıklarını tedavi edici ve selülit giderici olarak kullanılan ozon terapi; vücuttaki antioksidanları tetikleyerek yaşlanmanın başlıca nedenlerinden biri olan serbest oksijen radikalleriyle savaşıyor.

Bunlar da estetikle ilgili diğer haberler


Derinin ölü hücrelerden arındırılması>>>>>
Yayın tarihi: 13.11.2008
4118
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.