Güzellik

Op. Dr. Nezail Demirciler'den Estetik Hakkında Merak Ettikleriniz

Op. Dr. Nezail Demirciler'den Estetik Hakkında Merak Ettikleriniz

International Hospital Hastanesi'nden Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Nezail Demirciler sorularınızı cevaplamaya devam ediyor.

Bacaklarımı bedenime göre kalın buluyorum. Bu bende kompleks haline geldi. Estetik ile bunu düzeltmek mümkün mü? Fiyatı konusunda bilgi verebilir misiniz? Teşekkürler.


Cevabı: Bacaklardaki kalın bölgeler liposuction(liposcalpture, liposhaping) yöntemi ile inceltilebilir. Ancak estetik cerrah tarafından değerlendirilerek operasyona karar verilebilir. Sitemizde operasyon ücretleri vermiyoruz. Sitemizde ziyaretçilerimizin estetik ve plastik cerrahi konularında bilgilendirilmesi amaçlanmıştır. Operasyon ücretleri konusunda bilgi edinmek için bizlerle direkt olarak irtibata geçilmesini öneriyoruz.

Yaklaşık 8 ay önce İstanbul'da saç germe ameliyatı oldum. 26 yaşındayım fakat doktorum öyle uygun gördüğü için klasik yöntem uygulandı.

1,5 cm genişliğinde 10 cm. uzunluğunda iki
boşluk oluştu ve hemen hemen hiç saç çıkmadı.
İki ay önce tekrar saçlı deri birleştirilmeye çalışıldı. Ancak sonuç değişmedi o bölgedeki saçlar döküldü şimdi 10/1 cmlik boşluklar var her iki tarafta da ,ne yapacağımı şaşırdım. Doktorum bu işlemi sürekli devam etttirmek gerektiğini söylüyor ama Bursa'da çalışıyorum hem iş-izin açısından hem de moral açısından çok zor.

Özetle bu gibi durumların tek ve kalıcı bir çözümü varmı dır ?Bana yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Saygılarımla
nevin aktas-nevinak@gmx.com.tr


Cevabı: Saç germe operasyonu adıyla bir operasyon olduğunu duymadım. Yapılan operasyon tariflerinden, saçlı deride bir açıklık vardı ve bu bölgenin kapatılmasına mı çalışıldı tam anlayamadım. Ancak saçlı derideki operasyonlardan dolayı olan saçsız bölgelere saç ekilerek, bu bölgelerin saçlandırılması mümkündür. Hastamızın saç ekimi ile ilgilenen bir Plastik Cerrah tarafından değerlendirilmesi uygundur. Hastamızın İstanbul'a geldiğinde yapılacak işlemlerin anlatılması sonraki bir zamanda da, aynı gün opere edilip taburcu edilmesi mümkündür.
Yayın tarihi: 04.05.2001
7853
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.