Güzellik

Neştersiz güzelliğin sırları!

Neştersiz güzelliğin sırları!

Medikal estetik alanında en çok başvurulan temlerden birisi de dolgular... Yüzdeki ince çizgilerin giderilmesi veya yüze hacim kazandırmak için yıllardır kullanılan bu yöntem hakkındaki ayrıntılı bilgiyi ve son yenilikleri Dr. Mustafa Karataş'tan öğrendik.

cilt

Dolgu enjeksiyonları, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de, cilt güzelleştirme için en çok tercih edilen estetik girişimlerden. Her bölge için farklı çözümler sunan ve genellikle hyalüronik asit bazlı olan bu maddeler yüz, boyun ve dekolte, eller gibi yaşlanmanın en belirgin olduğu bölgeler için kullanılıyor. Kırışıklıklar, derideki yaşlanma, yüz konturlarındaki bozukluklar dolguyla gideriliyor ve cilt daha iyi şartlarda yeniden canlanıyor. Cilt altına verilen dolgu maddesi, cildin alt katmanlarına destek veriyor ve kırışığın ya da çöküklüğün içini doldurarak görünmez olmasını sağlıyor. Genellikle, dolgu işlemi yaptıran kişiler çevrelerindekilerin herhangi bir işlem yaptırdıklarını anlamadıklarını, sadece onları çok dinlenmiş ve gençleşmiş gördüklerini söylediklerini anlatıyorlar.

Bu konudaki görüşlerine başvurduğumuz Medikal Estetik Uzmanı Dr. Mustafa Karataş, dolgu işlemleri sayesinde ince kırışıklıkların, çukurlukların hafif veya orta dereceli burun-ağız kenarı çizgilerin doldurulabildiğini ve bu işlemin yüzün her bölgesinde belirgin olmayan kırışıklıklar için önerildiğini anlatıyor. Günümüzde bu tip enjeksiyonların burun bölgesine de asimetriyi düzeltmek amacıyla da sıklıkla uygulandığını belirten Dr. Karataş, dolgu işleminin sıklıkla kullanıldığı yerlerden bir diğerinin de dudaklar olduğunu sözlerine ekliyor. Ancak hareketli ve yoğun damarlı yapısı nedeniyle dudaklara yapılacak uygulamanın mutlaka bu konuda uzman bir doktor taralından gerçekleştirilmesi gerekiyor. Uygulamanın ardından kontur yeniden belirlenebiliyor, dudaklar dolgunlaştınız hacmi artınlabiliyor.

Cilt tipinize göre bakım yapın!

Yorgun Görünüme Son Veriyor...

Dr. Mustafa Karataş yaşla beraber, özellikle yanak bölgesinde belirgin bir hacim kaybı yaşandığını ve bu durumun yorgun bir görünümüne yol açtığını söylüyor. Dikkat edilmesi gerekenleri şöyle anlatıyor: "Dolgu işlemleriyle, elmacık kemikleri yüzün gerektirdiği şekilde belirginleştirilip ya da küçültülebiliyor. Ancak elmacık kemiği hacmini artıracak dolgu uygulamaları yapılırken çok büyük bir özen ve dikkat gösterilmesi gerekiyor. Aksi halde alınan sonuçlar hiç de tatmin edici olmayabiliyor. Dolguların son biriki yıldır kullanıldığı bir alan da vücut estetiği. Yüze uygulanan dolgulara kıyasla biraz daha kalın bir maddeyle yapılan vücut dolgularıyla, küçük göğüsler büyütülebiliyor, kalçalar daha dolgun bir hale sokulabiliyor."

Yayın tarihi: 31.05.2012
2904
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.