Güzellik

Nedir bu liposuction?

Nedir bu liposuction?

Liposuction ve hakkında bilmeniz gerekenler

Güncellenme tarihi:
Nedir bu liposuction

Liposuction yani yağ aldırma, adından da anlaşılacağı gibi vücutta belli bölgelerde biriken fazla yağların alınması işlemidir. Bir zayıflama ameliyatı olmayan Liposuction, vücudu şekillendirme amaçlıdır. Ameliyattan sonra işe dönüş süresi 5 ila 7 gün sürerken, tamamen iyileşme süreci 3 – 6 ay arasında değişir. Alınan sonucun daha kalıcı olması için yeme ve egzersiz alışkanlıklarınızın değişmesi tavsiye edilir. Yağ aldırma işleminden sonra daha dengeli ve düzenli beslenme programı uygulanmalı ve spor yapmaya dikkat edilmelidir. İşlemden geçen bölge, daha sonraki kilo alımlarında eski haline dönmez ve yağ vücuda daha orantılı bir biçimde dağılır.


İdeal kilosuna yakın bir ağırlığa sahip fakat vücudun belli yerlerinde yağ depolanması olmuş kişiler, ten rengi uygun, 6 ay ya da daha uzun bir süredir kilosunu koruyan ve derisinde gevşeme, sarkma olmayanlar bu işlem için uygundurlar. Sağlık problemi olanlarda (kalp rahatsızlıkları, şeker ve diğer kronik hastalıklar) ameliyat sonrası komplikasyon riski yüksektir.

Yayın tarihi: 18.06.2012
1740
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.