Güzellik

Meme Dikleştirme Ameliyatı ( Mastopexy )

Meme Dikleştirme Ameliyatı ( Mastopexy )

Kadınların memeleri yıllar içinde, emzirme ve yerçekimi etkileriyle sarkarak şeklini ve sıkılığını kaybeder.

Mastopexy ameliyatı ile sarkan memeler kaldırılır ve şekil verilir. Meme başının çevresindeki koyu renkli alan (areola) bu ameliyat ile küçültülebilir. Meme dokusu az ise meme protezi yerleştirilerek hacim arttırılabilir.

Meme dikleştirme ameliyatı genel anestezi altında yapılır ve 2.5-3 saat sürer. Meme başı etrafındaki pigmente alanın çevresinden yapılan kesi ile girildikten sonra meme dokusuna şekil verilir. Meme derisindeki fazlalık çok fazla ise koltuk altına doğru ilerleyen bir kesi ile fazla olan deri çıkarılabilir.

Ameliyat bölgesindeki kan ve serum birikimini önlemek amacıyla dren konulduktan sonra kesi yerleri dikilir. Drenler 1 gün sonra çıkarılır.

Hastanede kalma süresi iki gündür. 1 hafta sonra meme pansumanı açılır ve deri dikişleri alanır. Yara izleri 6 aydan sonra beyaz bir çizgi olarak kalır. Meme dikleştirme ameliyatı süt vermeyi etkilemez.
Yayın tarihi: 11.04.2001
1376
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.