Güzellik

Maskeli ciltler konuşuyor!

Maskeli ciltler konuşuyor!

Cilt yüzeyindeki ölü hücreleri derinlemesine temizleyen peeling ve maskeler, aynı zamanda cildin sağlıklı nefes almasını da sağlıyor.

Kan dolaşımının da harekete geçmesi, tenin anında çok daha pürüzsüz ve canlı görünmesine yardımcı oluyor.

Cildiniz çok mu kuru? O zaman temizliğini bir krem peeling'le yapmalısınız. Çünkü bu ürünler, zengin içeriğiyle cilde daha sürüldüğü andan itibaren gerekli yağ ve nemi sağlıyorlar. Peeling kürecikleri genellikle yıkanabilir sentetik granüllerden oluşuyor. Polietilen ve naylondan oluşan bu küçük topçuklar, aynı yuvarlaklıkta olduklarından cilt için de yumuşak bir etkileri bulunuyor.

Beyaz kilden elde edilen peeling ürünleri ise karma ve yağlı ciltlere öneriliyor. Ciltteki fazla yağı emmeleri, cildi derinlemesine temizlemelerini sağlıyor. Uzmanlar bu tür peeling ürünlerinin haftada bir ya da en fazla iki kez kullanılmasını öneriyorlar. Böylelikle cilt tahriş olmadan taze ve pembe bir görünüm kazanıyor.

Hassas yüzler için köpük temizleyiciler

İşte, cildini köpükle temizlemekten hoşlananlar için güzel bir haber; şeffaf gliserin sabunlar şimdilerde içlerine eklenen çekilmiş fındık kabukları ya da kurutulmuş yosunlarla daha da etkili hale geldi. Gliserin cildin çok fazla kurumasını önlüyor ve içindeki küçük partiküller de temizlik sırasında cildi siyah noktalardan ve fazla yağdan arındırıyor.

Temizlik maskeleri peeling yaparken aynı zamanda cildin bakımını da gerçekleştiriyor. Mikro granüller ciltle ilk buluşmalarından itibaren artırdıkları kan dolaşımı, enzimler ve meyve asitleriyle yüzeydeki ölü hücreleri arındırıyor.
Yayın tarihi: 31.10.2006
1997
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.