Güzellik

Liposuction (Vakumla Yağların Alınması)

Liposuction (Vakumla Yağların Alınması)

Deri altındaki fazla yağ birikintilerini vakum yoluyla alınması anlamına gelen liposuction, erimesi zor çene altı, kol, karın ve kalçadaki yağların vakum yoluyla alınması anlamına geliyor.

Ancak, son yıllarda kilo vermek amacıyla kullanılmaya başlanması, tekniğin amacına ulaşmamasına ve vücutta şekil bozukluklarına neden olabiliyor. Unutulmamalıdır ki, liposuction kilo verme amacı ile kullanılmaz, ancak vücutta şekil bozukluğuna yol açan bölgelerdeki birikimlerine uygulanır.

Genellikle genel anesteziyle yapılan liposuction, küçük alan üzerinde yapılacaksa lokal da yapılabilir ve bir defada en fazla 3-4 litre yağ alınabilir.

Nasıl uygulanıyor?

Önce liposuction yapılacak alanlar işaretlenir ve nereden ne kadar yağ alınacağı tesbit edilir. Ardından, 0.5 cm'lik bir deri kesisi yapılır ve ucunda küçük delikleri bulunan künt uçlu boru ile buraya girilir. Boru vakum oluşturan sisteme bağlandıktan sonra bu bölgedeki yağ dokuları alınır.

Kesi bölgesi bir veya iki dikiş ile kapatılır. Operasyon sonrasında elastik bandaj yapılır ve külotlu varis çorabı giydirilir.

Hastanede kalma süresi bir gündür. Oluşan morluk ve şişlik en geç iki hafta sonra azalır. 1-1.5 ay sonra şişliklerin tamamına yakını iner ve istenen sonuç elde edilir.
Yayın tarihi: 11.04.2001
1234
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.