Güzellik

Lazer İle Yüz Gençleştirme (Laserbrasion)

Lazer İle Yüz Gençleştirme (Laserbrasion)

Kozmetik cerrahide lazer yüzdeki kırışıklıkların giderilmesi, yüzde bulunan bazı deri lezyonlarının çıkartılması, ince damarların yok edilmesi ve saç ekleme işlemi amacıyla sıklıkla kullanılmaktadır.

Ancak bunların içinde en popüler olanı "Facıal rejovenation" denilen yüz yenileme işlemidir. Bu işlemde alt-üst göz kapakları, alt-üst dudak bölgeleri ve tüm yüz bölgesindeki derinin yenilenmesi ve tazelenmesi yapılır. Lazer cihazı olarak özellikle Ultrapulse CO2 lazer kullanılmaktadır.

Laserbrasion her iki cins ve tüm yaş guruplarına uygulanabilir. Deri rengi koyu olan bireylerde kalıcı renk değişikliklerinin oluşma şansı daha fazladır. Ancak bu riskler uygun tedavi ve takip ile azaltılabilir.

Lazer uygulamasından önce 15 gün süreyle deri kremler ile operasyona hazırlanır. Lazer operasyonu genel veya lokal anestezi altında yapılır. 30 dakika ile 1.5 saat sürer. Uygulama alanları vazelin ile kapatılır.

Laserbrasion sonrasında deri kızarık ve şiş olacaktır. Bu değişiklikler 1 hafta sonra azalmaya başlar, 3-6 hafta arasında da normal haline gelir. 3 ay süreyle güneş ışınlarındaki korunma oluşabilecek lekeleri önler.
Yayın tarihi: 11.04.2001
909
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.