Güzellik

Kusursuz tırnaklara sahip olun!

Kusursuz tırnaklara sahip olun!

Cildimize, saçımıza ya da makyajımıza verdiğimiz kadar önem vermeyi genelde ihmal ettiğimiz tırnaklarımız, aslında en çok zarar gören ve ilgi bekleyen detaylardan biri

Güncellenme tarihi:
Kusursuz tırnaklara sahip olun

Yeni tanıştığınız bir insanın tırnaklarına bakarak onun hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Örneğin; parlak tırnak sağlık göstergesiyken, bakımlı tırnaklar özenli bir kadını anlatır.

Öncelikle sıcak bir duş sonrası tırnaklarınızı kesmenizde yarar var. İyice yumuşayan tırnaklarda bu sayede kırılmalar ve çatlamalar en aza indirgenebilir. Tırnak makasıyla olabildiğince az hamle yapmaya dikkat ederseniz de bu konuda önemli adımlar atmış olacaksınız. Elinize yakışacak şekilde; ne çok kısa ne çok uzun kestiğiniz tırnaklarınızı, şekilli olarak törpüleyin.

Gün içerisinde temizlik malzemeleriyle haşır neşir olmanız gerekiyorsa, mutlaka plastik eldiven kullanın. Böylece tırnaklarınızı güçsüzleşip kırılmaktan kurtarmış olacaksınız. Gün içerisinde ellerinizi alkol ve parfümden uzak tutmaya çalışın.

Sağlıklı tırnaklara sahip olmak için A ve C vitamini olan yiyecekleri tüketin. Sağlıklı tırnaklarınız, parlaklığıyla göz alacak.

Yayın tarihi: 25.06.2012
3326
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.