Güzellik

Kusursuz güzellik için botoks diyeti

Kusursuz güzellik için botoks diyeti

Ünlü Dermatolog Dr. Jeannette Graf, yaşlanmayı hızlandıran asitli besinlerden uzak durmamız gerektiğini belirterek, alkalin içeren besinlerin gençleşmeyi hızlandırdığını söylüyor...

Günümüzde işlenmiş besinlerin ve yoğun iş temposu nedeniyle kafeinli içeceklerin tüketiminin artmasıyla, vücudumuz daha fazla asit üretmeye başladı. Özellikle kahve, alkollü ve gazlı içeceklerde, hayvansal proteinlerde, arıtılmış şekerlerde bulunan yüksek asit miktarı cildin sarkmasına, kurumasına, matlaşmasına ve kırışıklarının meydana gelmesine neden oluyor. Bu yüzden doğru beslenmediğimiz sürece ne kadar botoks yaptırırsak yaptıralım ya da istediğimiz kadar anti-aging(yaşlanma karşıtı) ürün kullanalım hiçbir zaman istediğimiz sonucu elde etmemiz mümkün değil.Tükettiğimiz besinlerle anti-aging olgusu arasındaki bağı keşfeden Jeanette Graf; asitli yiyeceklerin de en az güneş ışınları ve sigara kadar olumsuz etkiye sahip olduğunu belirtiyor. Bu nedenle botoks uyguladığı hastalarına ışıltılı bir cilde sahip olmaları için özel bir diyet listesi de tavsiye ediyor. Graf; her öğün tüketilen besinlerin dörtte üçünün alkalin içermesine dikkat etmemiz gerektiğinin de vurguluyor; önerdiği botoks diyetini uygulamak ise oldukça kolay. Bunun için öncelikle yaşlanmayı geciktiren, yumuşak bir ten vaat eden güçlü alkalinlerle; yaşlanmayı hızlandıran ve uzak durmanız gereken asitli besinlerin hangileri olduğunu iyi bilmeniz gerekiyor. Graf asitli besinlerden tamamen uzaklaşmak yerine, doğru oranda tüketmeniz gerektiğinin de altını çiziyor. Size önerimiz botoks yaptırmasanız dahi, sağlıklı ve genç bir cilde sahip olmak için botoks diyetini denemeniz.

Yayın tarihi: 19.08.2013
13405
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.