Güzellik

Kozmetik içeceklerle güzelleşeceğiz

Kozmetik içeceklerle güzelleşeceğiz

Kozmetik kremlerden sonra kozmetik haplar, kozmetik yiyecekler ve nihayet kozmetik içecekler de piyasaya çıkmaya başladı. Zayıflama, selülitten kurtulma ve bronzlaşmaya 'yardımcı' yurtdışında satılan ürünlerin bir kısmı Türkiye'ye girdi, bazıları da birkaç ay içinde girecek.

Kozmetik içecek üreticileri, insan vücudunun üçte ikisinin su olması, suyun hücrelere doğrudan ulaşması, cildin güzelliğinde ve vücudun genel işleyişinde suyun önemi gibi nedenlerle sıvı olarak vücuda giren ürünlerin özellikle kozmetik kremlerden hatta haplardan daha etkili olduğunu savunuyor. Kozmetik hapların bazı kişilerde ilaç psikolojisi yaratması da içecek sektörünün bir avantajı. Etkinlik tartışması bir yana, kozmetik içeceklerin çantada hap ya da krem kadar kolay taşınamadıklarını ya da tatlarını sevmezseniz kullanımlarının çok da kolay olmayacağını da hatırlamak gerekiyor. Üstelik bu sınıfa giren tüm ürünlerde çocuklarda, kalp şeker ve tansiyon hastalarında kullanıma dikkat edilmeli, hamile ve emziren kadınlar bu ürünleri kullanmamalı. En iyisi kullanmadan önce bir uzmana danışmak.

İnceltici içecek: Mincifluid

Mincifluid Türkiye pazarına 2005 yılında girdi, ithalatçı firma içinde dokuz şişe bulunan kutulardan bugüne kadar 24 bin adet satıldığını belirtiyor. Türkiye'deki yasal tanımlara göre selülit bir hastalık olduğu, Mincifluid de ilaç kategorisine girmediği için, bu ürün sunulurken "ciltteki portakal kabuğu görünümünden kurtulmaya yardımcı" ifadesi kullanılıyor. Bu üründe mineral ve kimyasal maddelerden tamamen arındırılmış ve oksijenle zenginleştirilmiş su kullanıyor. İthalatçı firma içeceğin deriyi gerginleştirici ve inceltici özellikte olduğunu, metabolizmayı hızlandırıp, yağları açığa çıkarıp, diüretik maddelerle birlikte vücuttan dışarı attığını belirtiyor. İçinde, kafein açısından zengin Paraguay çayı (mate) mevcut yağları yakmak; çayır kraliçesi çiçeği, siyah frenk üzümü ve kiraz sapı diüretik etkiyle vücuttaki yağ ve zehirleri atmak; aslanağzı çiçeği ve mürver çiçeği de doğal antioksidan olarak toksinlerden kurtulmak üzere kullanılıyor. Potasyum sorbat, yağların vücuttan atılmasını ve vücudun su tutmamasını sağlarken, sodyum sakarinat tokluk hissi vererek şeker yeme isteğini azaltıyor. Mincifluid şeker bulundurmadığı için şeker hastaları tarafından kullanılabiliyor ancak kan sulandırıcı ve diüretik etkisinden dolayı hemofili hastalarının, hamile ve emziren kadınların kullanmaması gerekiyor. Günde bir şişeyi, yemeklerden en az bir saat önce veya sonra yudumlayarak içmeniz öneriliyor. Etkileri 9-18 gün içinde görülüyor. Kutu fiyatı 85 YTL.
Yayın tarihi: 11.04.2007
2317
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.