Güzellik

Kellik Korkusuna Çözüm: Saç Simülasyonu!

Kellik Korkusuna Çözüm: Saç Simülasyonu!

Kadının dünyasında takıntı haline gelen uğraşıları varsa, erkeklerin dünyasında da kellik korkusu var. Özellikle genç nesil saçlarını kaybetme korkusu yaşıyor. İşte saçlarını kaybetme korkusu yaşayan erkekler için bir alternatif: “3 Boyutlu Saç Simülasyonu”

Saçlarını kaybetme korkusu yaşayan erkeklere bir alternatif daha: “3 Boyutlu Saç Simülasyonu”

Kadının dünyasında takıntı haline gelen uğraşıları varsa, erkeklerin dünyasında da kellik korkusu var. Özellikle genç nesil, kimselere söylemeye cesaret edemese de, gün gelip de saçlarını kaybetme korkusu yaşıyor. Estetik merkezleri artık erkeklerin bu korkuları üzerine iş planlarını yapıyor. Saç ekimi, protez saç ve kozmetik ürünlerle saç dolgunluğu sağlamak öne çıkan yöntemler...

Ancak son dönemlerde erkeklerin saç korkusunu ortadan kaldırmak için yeni bir yöntem ortaya çıktı. Saça dair birçok işlemi başarı ile gerçekleştiren Saç Gurusu Serkan Bozkurt, "Saç simulasyonu, seyrek veya hiç saçı olmayan erkeklerin kabusunu ortadan kaldıracak gibi görünüyor" dedi.

Kişiye özel saç sabunundan, tropik meyvelerle saç maskelerine, mezoterapiden, sac masajına kadar bir çok uygulama gerçekleştiren Serkan Bozkurt, 3 boyutlu saç simülasyonunun Türkiye'de ve dünyada hızla yayıldığını ifade etti.

Yaşam Tarzı Haline GeliyorErkeklerin saç korkusunu ortadan kaldırmak için ağırlıklı olarak saç ekimini tercih ettiğini söyleyen Saç Gurusu Serkan Bozkurt, "Saç ekim yöntemlerinde teknolojinin de getirileri ile farklı yaklaşımlarla saç problemleri halledilmeye çabalamıyor. Ancak hangi yöntem kullanılırsa kullanılsın, gerçek saç gibi sonuç elde edilemiyor. İşte tam da bu noktada saçsimülasyonu erkeklere umut oluyor. Saçı olmayan veya seyrek olan erkeklere, kafalarında sanki saç varmış gibi saç simülasyonu gerçekleştiriyoruz. Bu yöntem Avrupa ve dünyada bir yaşam biçimini de ifade ediyor” dedi.

Altın Dokunuşlar

3 boyutlu saç simülasyonununsaç derisine yeni saç efektleri vererek daha yoğun ve gür bir görünüm elde edilmesi esasına dayandığını ifade eden Serkan Bozkurt, “Altın iğne ile kişinin saç kalınlığına uygun birebir aynı saç efektleri veriliyor. Kullanılan tüm ürünlerin tek kullanımlık ve kişiye özel olması da birçok sorunu başta çözüyor. Ortalama bir 3 boyutlu saç simülasyonunda 100 ila 150 bin arasında altın dokunuş gerçekleştiriliyor. Yapılan saç simülasyonu ile kişi 3 ila 5 yıl cilt yapısına bağlı kullanım imkanı sağlıyor.

Yayın tarihi: 25.10.2017
3698
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.