Güzellik

Kariyer estetiğiyle yepyeni bir görünüm!

Kariyer estetiğiyle yepyeni bir görünüm!

İş estetiği küçük ama etkili operasyonlarla sizi kariyerinizin başlangıcında yepyeni birine dönüştürebilir.

Güncellenme tarihi:
İşe başlamada kişinin dış görünümü iş kariyerini belirlemede etkili olduğu yapılan çalışmalar güzel kişlerin daha çabuk işe alındığını ve aynı oranda eş kıdemlerinden daha çabuk terfi edebildiğini göstermiştir.

İşte yeni bir işe başlamadan,kendinizi daha rahat ve özgüvenli hissetmek isteyen genç hanım ya da beyler için 25 yaşlarda başlayabilen iş estetiği 40'lı yaşlarda pik yaptığını görüyoruz.
Yeni işe başlayacak gençler imkanları elverdiği ölçüde kendilerini rahatsız eden,kötü burun şekli için rhinoplasti,ya da konuşmalarını engelleyen nefes problemleride varsa özellikle bu durum konuşmalarında daha da sıkıntı veriyorsa septorhinoplasti operasyonlarına adaydırlar. Kulak kepçeleri açık olan bireyler işe başlamadan kulak estetiğini yaptırmaları kariyerlerinde onları başarılı kılmaktadır. Bir de bedenleriyle uyuşmayacak kadar iri memeler genç kadını duruş postürünüde bozabilir. Bu sebeple yeni iş öncesi ideal ölçülerde göğüse sahip olmak özgüvenlerini tazeleyecektir. Bazende çok küçük memeler genç hanımlarda ciddi sıkıntı yaratabilir ki,bu problemde iş yaşantısı önce giderilmelidir.Ya da genç bir erkeğin jinekomasti şikayetini düzeltirmek istemeside görülebilir.

Birde cerrahi olmayan bazı işlemler vardır ki; lazer epilasyonla tüylerden arınma,problemli ciltlerin tedavi edilmesi gibi işlemler gençlere yeni işe başlamdan en fazla talep ettikleri işlemlerdir.

İş yaşamında 2.estetik dönemini 30-35 yaşlarında,özellikle hem kariyer hem çocuk yaparım diyen bayanlarda yaşıyoruz. Nasılmı;özelikle doğum sonrası oluşan göbek, bölgesel yağ fazlalıkları ve sarkan memelerin toparlanma işlemleri oluyor. Bu bölgelerin alınan yağlarıda yüze konarak yaşlanmalara şimdiden dur demek mümkün olacaktır. Hafif kırışıkların başladığı bu dönemde botoxta iyi bir yardımcıdır.
İş yaşantısında olan orta yaş genç hanımlar ise; kariyeri ve güzelliği birlikte yaşamak istedikler taktirde 40'lı yaşlarda onları biraz daha invazif dediğimiz cerrahi işlemler bekler. Ancak 30 yaşlarda yaptıkları yatırımlar işlemlerin hep küçük olmasını sağlayacaktır. Elmacık,kemikleri ve yanaklardaki boşluklar oluşur ve dudaklar incelir, düşmekte olan üst göz kapakları-şiş alt göz kapakları ve sarkmaya başlayan gıdı ve boyun artık toparlanmalıdır. Ciltte ince kırışıklar oluşur. Yüzün harmoniside önmelidir.Birbiri ile uyumlu alın, burun ve çene şekli sağlanmalıdır. İhtiyaca göre bunlarında şekillendirilmesi gerekir. Duruş postürü içinde gerekli vucut şekillendirme estetikleri;ki abdominoplasti dediğimiz karın germeleri en fazla bu dönemde görüyoruz.
İş hayatında dorukta olan kişnin çalışana her yönü ile örnek olan durum ve davranışları bedenini diri tutması ile olan 50 li yaşlardaki özentileride kaçınılmaz olacaktır.50 li yaş civarındaki bayanlarda yüz germe işlemleri ve beraberinde dolgu botox uygulamaları,çıkan karınların ya da sarkan memelerin toparlanması sizi star yapacaktır.
40 yaş sonrası yüze yapılan her gençleştirme işleminde özellikle boyun-dekolte ve ellerde unutulmamalıdır. Yüz-boyun-dekolte ve eller yaşı bir bütün olarak yansıttığı içinde özellikle lazer uygulamaları ile cildin yenilenmeside her zaman bu bölgelerin cerrahi işlemleri tamamlayacaktır.

Op.Dr.Yakup AVŞAR
Este Klinik
1.Levent / 0212 270 09 93
www.yakupavsar.com mail@estetik.tc
Yayın tarihi: 15.08.2009
1279
dahafazlası
YORUMLAR

doğallık diyorum .kendi halinle kariyer yapamıyorsan o zaman kariyeri bırak derim hastalık ve rahatsızlık dışında ben keyfi estetiğe karşıyım herkes birbirinin aynı olacak yakında...

hberru 29.08.2009 13:11:35

Kapitalizm, insana ve dünyaya ait herşeyi bozmaya tam gaz devam ediyor. Kariyer estetiğiymiş. Milletin dini imanı, para ve kariyer olmuş zaten.İnsanlar ebedi yaşayacaklarını sanıp boş hayallerle kendilerini avutmaya devam etsinler bakalım. Kapitalizm, para için var olan bir sistem. Para kazanmak için sorun üreten bir sistem haline geldi. Domuz gribi buna açık bir örnektir.Kimlerin ürettiği ise malümünüz.

ALPTOGANN 21.08.2009 21:55:49

en güzeli doğallık...

mjddgtkn 21.08.2009 20:35:48

her yaşın ayrı bir güzelliği var diye düşünüyorum ayrıca zamanı durdurmak isterken başka birisi haline gelmekte var en güzel örneği ajda pekkan yaşına göre hoş bir fiziği var tamam ama surat ölü balık gibi korkunç bir vaziyette!!!

dido119 15.05.2009 11:41:39

ne oldu kriz estetiksyenleride mi vurdu reklam yapiyorsunuz ne komik bir durum gülüyorum sizin halinize türkiye ne oluyor !!!!!!!

nurdan 14.05.2009 20:27:34

her yaşın kendine has güzelliği var tecrübe dış güzelliklemi ilgili ki siz müşteriyi başka yerde arayın

piksi59 14.05.2009 17:26:44

BENCE DE İNSANLAR, KAFALARININ İÇİNİ SÜSLEMEYE ÇALIŞMALI, DIŞINI DEĞİL!

MİKANUS 14.05.2009 15:19:07

MİLLET DIŞ GÖRÜNÜŞÜYLE KAFAYI BOZMUŞ!Görgüme, kültürüme, bilgime, kişiliğime estetik yaptırayım diyen yok, ne acı!

CLAİRE 14.05.2009 15:17:33

iş hayatı için değil kendim istediğim ve ihtiyaç duyduğum için ilerleyen yaşlarda estetik yaptırırsam yaptırırım açıkçası , para kazanıcam diye oramı buramı kestirip bıçak altına yatamam !!!

dido119 14.05.2009 15:16:46

Ya siz kafayı iyiden iyiye yediniz herhalde. Anlaşılan sizin işlerde kötü galiba Dr. bey, saçma sapan yeni fikirler ortaya atarak kendi kliniğinize müşteri toplamaya çalışıyorsunuz. Şu günde nerede iş, nerede aş, adam evine ekmek götüremiyor sen kalkmışsın nelerden bahsediyorsun.

nstuzl 14.05.2009 11:18:25
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.