Güzellik

İzsiz karın germe ameliyatı ile cesur bikinilerden korkmayın!

İzsiz karın germe ameliyatı ile cesur bikinilerden korkmayın!

İzsiz bir operasyon olmasından ötürü yurt dışında oldukça popüler olan ve trend haline gelen endoskopik karın germe ameliyatı Türkiye'de de revaçta.

Güncellenme tarihi:
İzsiz karın germe ameliyatı ile cesur bikinilerden korkmayın!
Endoskopik karın germe ameliyatını uygulayan Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Akın Yücel, yaz aylarında bedenini daha fit görmek isteyenler için izsiz karın germe operasyonu ile ilgili merak edilenleri yanıtlıyor.

Madonna, Beyonce, Britney Spears, Kate Moss ve daha nice dünya starı nasıl oluyor da sürekli dümdüz, kaslı bir karına sahipler? Hiç kilo almıyorlar mı?

Tabii ki alıyorlar ama endoskopik karın germe operasyonu ile mükemmel bir görüntüye kavuşuyorlar.

Artık isteyen herkes estetiği ön planda tutarak sağlıklı ve cezbedici bir görünüme kavuşabiliyor. Ancak her şeyde olduğu gibi bu tür görünüm yenileme süreçleri için de doğru zaman çok önemli. Estetik operasyonların yapılması için önerilen bazı dönemler vardır. Örneğin; bahar döneminde meme, liposuction ve karın; yazın son döneminde ise burun, yüz germe, yağ enjeksiyonu operasyonları yapılabilir. Yazın ise iz bırakmayan endoskopik karın germe operasyonlarıyla kusursuz bir vücut görünümü sağlanabilir.

Zaten estetik cerrahideki gelişmelerin bütün amacı da hastaları hastanede yatırmadan daha çabuk evlerine yollamak, yani günübirlik cerrahi, daha az izli ameliyatlar ve daha doğal sonuçlar elde etmek. Deriniz sağlam ama karnınız genişlemişse, yaşınız 35-45 arasındaysa endoskopik karın ameliyatı size tam olarak uygun demektir.

Karna estetik müdahale neden gerekir?

Bu ameliyatın asıl amacı, karın cildinde sarkma olmayan ama karın kasları gevşemiş hastalarda karın kaslarının tekrar eski gerginliğine kavuşmasını sağlamaktadır. Karın duvarındaki yağ artışı liposuction ile giderilir, kaslardaki gevşeme ise bikini bölgesinde yapılan birkaç ufak (1-2 santim) kesiden içeri yerleştirilen endoskopik aletlerle kaslar birbirine dikilerek ortadan kaldırılır. Hasta daha önceden sezeryan geçirmişse, kesi sezeryan iziyle sınırlı tutulur. Karın kaslarında gevşeme genellikle karın cildinde sarkma ile birlikte olduğundan abdominoplasti ve mini-abdominoplasti çok daha sık yapılan ameliyatlardır. Zaman içinde yağ, vücudun ortasına doğru toplanır. Göbek çevresinde genişleme olur.

Kadınlarda gebelikle karın kasları birbirinden ayrılır ve karın bölgesi iyice genişler. Bunun bir şekilde tersine çevrilmesi gerekir. Bunun için 2 temel ameliyat vardır. Birincisi deri sağlam, ama yağ birikmesi varsa liposuction, liposhaping; diğeri ise deri genişlemişse karın germe ameliyatıdır. Liposuction izsiz bir ameliyattır ancak gevşemiş karınlarda fazla etkili değildir, yani karın bölgesinin genişlemesini çözmez. Karın germe çok başarılı olsa da iz bırakır.
Yayın tarihi: 30.06.2010
3241
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.