Güzellik

İçtiğimiz çay, bir mucize.

İçtiğimiz çay, bir mucize.

Çayın faydaları ve zararları üzerine araştırmalar yapan ABD'li uzmanlar siyah çayın, rengiyle göze, kokusuyla burna, şekerini karıştırırken kulağa, sıcaklığıyla tene, tadıyla ise dile iyi geldiğini açıkladı.

Güncellenme tarihi:
İşte uzmanlardan çayın faydaları...

• Saçı şampuanla yıkadıktan sonra, son su olarak bir çaydanlık ılık çayla durulayın.

• Ayağınız kokuyorsa, ılık çay dolu bir leğene ayaklarınızı koyun ve her akşam yatmadan önce 10 dakika tutun. 10 günde koku diye bir şey kalmayacaktır

• Cildiniz yağlıysa banyodan çıkmadan bir çaydanlık çay ile teninizi ovuşturun, balsam vazifesi görür.

• Eliniz balık ya da soğan kokuyorsa, elinizi demli çayla yıkayın.

Uzmanlar, ''Şişmanlar, kalp, sinir, mide ve karaciğer hastaları, romatizma ve nikristen şikayet edenler, böbreklerinde kum veya taş olanlar, yüksek tansiyondan yakınanlar, üremi veya albüminüri olanlar, mümkün olduğu kadar az çay içmeliler" uyarısında bulundu.

Çay içenler ile çay içmeyenler arasında, kalp krizi sonrası ölüm oranları da araştırıldı. Çay tüketimi fazla olanlarda, çay tüketmeyenlere oranla yüzde 44 daha az kalp krizi nedenli ölüm görülüyor. Bir haftada 14 bardaktan daha az çay tüketenler ise, hiç tüketmeyenlere oranla yüzde 28 daha az kalp krizi sonucunda ölümle karşılaşıyorlar.Bu galerilere de bir göz atın!

Yayın tarihi: 13.03.2009
1337
dahafazlası
YORUMLAR

Artık ne yapacağımızı şaşırmış durumdayız. Çay ve kahve konusunda hergün farklı bir yaklaşım hergun farklı bir araştırma, ve farklı sonuçlar ortaya çıkıyor. Gerçi içme konusu değilde pratik kkullanım konusunda yararlı olduğunda hemfikiriz galiba

sabos2323 23.08.2009 18:00:53

Ben genelda çayı içerek tüketiyordum ama bu önerilerde hoşuma gitti, deneyeceğim.

gulkoc66 24.07.2009 19:26:03
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.