Güzellik

Hassas ciltlere doğru bakım

Hassas ciltlere doğru bakım

Hassas ciltler ve bakımı hepimizin ortak sorunu. Hava kirliliği, güneş, sigara ve alkol kullanımı gibi pek çok faktörün olumsuz etkilediği cildimiz için Avene, termal kaynak suyu kullanarak etkin bir çözüm sunuyor.

Kaynak: Formsante

Cildiniz için kullandığınız bir üründen beklentiniz nedir? Hassas cildinizi tahriş etmesin, cildinizin yağlanmasını önlesin, değil mi? Ancak böyle bir ürünü bulmak hiç de kolay değil. Üstelik cilt hassasiyeti kuru, karma ve yağlı ciltlerde de görülebiliyor. Hava kirliliği, güneş, sigara içmek, alkol almak hatta kimi zaman diyet yapmak bile bu hassasiyeti tetikleyebiliyor. Bu durumda ne yapılabilir?

Fransız Avene firmasıtermal suyu kullanarak özellikle hassas ve yağlı ciltler için etkin bir çözüm üretti: Cleanance serisini geliştirdi. Ama once cilt sağlığıyla ilgili yanlışları gözden geçirmek gerekiyor.

İddia: Yağlı ciltler ve sivilce ergenlik sorunudur.

Doğru: Yağ üreten bezelerin enflamasyonu olan spotlar, yağ salgıları gözenekleri tıkayarak bakteri birikmesine yol açtığı zaman ortaya çıkar. Bu yüzden hormonal değişiklik çağında yüzde spotlar gözülür. Ama bu durum hamilelik ve menapoz dönemlerinde de görülebilir.

Araştırmalara gore, daha yaşlı kadınlarda da strese bağlı olarak sivilcelerde artış görülebiliyor.

İddia: Cildiniz yağlıysa nemlendiriciye gerek yok.

Doğru: Yağlı ciltlerin kurumayı önleyecek ve koruyucu görev yapacak nemlendiriciye ihtiyacı vardır. İçinde sebum salgısını düzene sokan, tahriş olan cildi rahatlatan ve parlamayı önleyen maddeler bulunan Cleanance Emulsion Regulatrice et Matifiante gibi yağsız, gözenek tıkamayan ürünleri tercih etmelisiniz.

İddia: Cildinizdeki fazla yağı temizlemek için gözenek sıkıştırıcı bir ürün kullanmak gerek.

Doğru: Gözenek sıkıştırıcı ürünler genellikle alkol esaslıdır. Bu yüzden cildi kuruturlar ve daha fazla yağ üretmesine neden olurlar. Bu yüzden Cleanance Gel Nettoyant sans savon gibi yumuşak bir ürünle cildi temizlemek yüeydeki yağı çözer ve cildin doğal nem dengesini korur.

İddia: Yağlı ciltlerde ölü hücre temizlemeye gerek yoktur.

Doğru: Ölü hücrelerin birikmesi gözeneklerden çıkan sebum salgısını engeller, siyah nokta ve spot oluşmasına yol açar. Ancak hassas ciltler sert, tanecikli ölü hücre temizlyecilerine karşı genellikle tepki gösterirler. Bu yüzden daha hafif bir ürüne ihtiyaçları vardır. Cleanance K, ölü hücreleri temizleyerek altından daha sağlıklı bir cildin ortaya çıkmasını sağlar.

İddia: Gözenek şeritleri cilt gözeneklerinin tıkanmasını önler.

Doğru: Gözenek şeritleri sebum tıkaçlarını geçici olarak yerinden çıkarır. Uzun süreli fayda için aşırı yağ ve bakterileri kontrol altında tutacak ürenler kullanmak yerinde olur. Yağlı ve hassas ciltlere yeniden düzgünlük ve denge kazandırmak için Eau Thermale Avene'in Cleanance serisi uygun bir seçim

Yayın tarihi: 14.02.2004
1295
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.