Güzellik

Güzelliğin anahtarı burada!

Güzelliğin anahtarı burada!

Parlak, duru, ipeksi bir cilt, dolgun ve hacimli saçlar, tertemiz bir ten, ince ve selülitsiz bir vücut... Bunlara ulaşmak için neler yapılabilir?

Dermatolog Melisa Eczacıbaşı, sevgilisine her zaman güzel görünmek isteyenler için önerilerde bulunuyor:

Parlak, kusursuz bir cilt
Yüzdeki yaşlılık belirtilerini kısa sürede ve zahmetsiz bir şekilde kaybetmek için tıbbi tedavi şekilleri oldukça uygun.

Göz çevresi, alın, kaş ortası ve burundan dudağa uzanan çizgiler, dudak ve yanak üstündeki kırışıklık ve çizgilerde botox, haylaform ve restylen gibi yöntemler oldukça yaygın.

Son teknoloji Lazer Kuantum (IPL) yöntemleri sayesinde cilt yüzeyine verilen lazer ışıkları sayesinde aynı anda ciltte birkaç değişikliğin görülmesi mümkün.

Bu yöntemle cildin altındaki kollojen ve elastin lifler ısıtılarak, ciltte sıkılaşma, cilt üstündeki ince kırışıklıkların giderilmesi, kollojendeki artış nedeni ile cildin gerginleşmesi, cilt üzerindeki kahverengi lekelerin yok olması, kılcal damarların, akne ve yara izlerinin, çatlakların azalması ve hatta giderilmesi gerçekleşir ve ciltte genel bir gerginleşme söz konusu olur.

Üstelik herhangi bir cerrahi müdahaleye gerek kalmadan bu yöntem yüz, boyun, el ve dekolte gibi bölgelerde rahatlıkla uygulanabilir. 1 seanslık tedavi sonrası bile ciltte çok büyük değişiklikler gözlemlenir.

Mezolifting yönteminde ise cildi beslemek, gerginleştirmek, kırışıklıkları azaltmak, konturları düzeltmek, leke tedavisi ve yaşlanmayı geciktirmek, parlaklık sağlamak ve ciltteki esnemeleri engellemek amacı ile cilt altına vitamin enjeksiyonu yapılır.

Bu işlem, ortalama 15 dakika sürer. Özellikle kış ve sonbahar aylarında uygulanan bu yöntem, ortalama 3 seansta sonuç verir. En çok uygulanan bölgeler ise yüz, boyun ve el gibi bölgelerdir.

Özellikle sigara ve alkol kullanan, uzun süre güneşe maruz kalmış kişilerde ve ciltlerinde kuruma sorunu olanlara son derece yüz güldürücü sonuçlar verir.

Peeling yöntemi ile ciltteki matlaşma sorunu giderilir, gözeneklerde genişleme ve fazlalaşma sorunu varsa peeling yöntemi ile oldukça başarılı sonuçlar alınır.

Peeling sonrası, yüzdeki ince çizgiler geçer ve cilt daha parlak ve canlı bir görüntü kazanır.

İpeksi, tertemiz bir ten
Yüz ve vücuttaki fazla tüylerden kurtulmak için lazer epilasyon oldukça hızlı bir yöntem ve ortalama 4-5 seansta istenmeyen tüylerin yüzde 90 ve hatta yüzde 100'ünden kurtulmak mümkün. Yüz, koltukaltı ve bikini bölgesi gibi yerlerde ortalama 5 dk, bacak, sırt ve göğüs gibi büyük bölgelerde ise ortalama 30-45 dakika sürer.

Cihazlardaki soğutucu başlık sayesinde ağrı ve acı hissi duymadan tüylerden ve batıklardan kurtulabilirsiniz. Seans araları lazer epilasyonda 6-8 hafta gibi bir süredir. Bilinçli ve güvenilir ortamlarda gerçekleştirilen lazer epilasyon seansları sizleri istenmeyen tüylerden hızlı bir şekilde ve kesin olarak kurtaracaktır.
Yayın tarihi: 06.02.2008
2244
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.