Güzellik

Güzelleşmenin sınırı yok!

Güzelleşmenin sınırı yok!

'Bacaklarımda neden batıklar var', 'Saçımı ne sıklıkta yıkamalıyım', 'selülit kremleri işe yarıyor mu' gibi merak ettiğiniz tüm soruların yanıtları burada!

Güzelleşmenin sınırı yok

Yüze dikkat!

* Cilt tipimi nasıl belirlerim?
Cildinizi temizleyin ve geniş bir aynayla gün ışığına çıkın. Cildinizi yakından inceleyin: Gözeneklere, parlak ve kuru bölgelere, lekelere, kırışık olan bölgelere odaklanın. Bu şekilde doğru cevabı bulabilirsiniz.

* En sevdiğim ürün neden aniden cildimde reaksiyon yarattı?
Ürünü yüzünüzün yanlış bir yerine sürmüş olabilirsiniz. Eğer cildinizin doğal koruyucu bariyeri, soğuk hava gibi nedenlerden dolayı zarar gördüyse, kullandığınız ürün gerektiği kadar işe yaramaz. Bu durumda, makyaj gibi cildin en üst tabakasında kalması gereken içerikler cildin alt katmanlarına inerek reaksiyona neden olabilir. Cildinizi hassaslaştırmayacak, daha yumuşak bir temizleyici seçin.

* Gözlerimin çevresinde neden mor halkalar var?
Bazı insanların göz çukurları daha derindir ve göz çevrelerinde daha az yağ bulunur. Bu, mor halkaları daha görünür kılar. Alerji, kötü beslenme ve yorgunluk bunun nedeni olabilir.

* Botoks güvenli mi?
Botoksla ilgili ilk bağımsız araştırma sonuçları, on yıllık bir sürecin ardından Amerikan Dermatoloji Akademisi'ne sunuldu. Böylece, botoksun vücutta depolanmadığı, kaslar üzerinde de uzun vadeli bir zayıflamaya neden olmadığı ispatlandı.

Tırnak uzaması

* Tırnaklarımın nasıl daha çabuk uzamasını sağlayabilirim?
Haftada bir kez ojenizin altına tırnak güçlendirici sürün. Sonraki günlerde ise bunun üzerine bir kat daha. Hafta sona erdiğinde ojenizi çıkarın. Bu işlemi bir ay tekrarlayın. Sonraki dört hafta tırnaklarınıza oje sürmeyin. Bu dört hafta boyunca iki gecede bir; E vitamini jel kapsülünü kırarak tırnaklarınıza ve tırnak etlerinize masaj yapın. Bir ay ojeli ve tırnak güçlendiricili, bir ay da ojesiz ve E vitamini masajlı bu rutine devam edin.

* Ojem nasıl daha kalıcı olur?
Ojeyi ince katlar halinde sürün. Önce tırnaklarınızı törpüleyin çünkü oje düz yüzeye daha iyi tutunur.

Yayın tarihi: 09.03.2012
4837
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.