Güzellik

Gözlerimiz gerçekten ruhumuzun aynası mı?

Gözlerimiz gerçekten ruhumuzun aynası mı?

Göz ve kaşların şekil ve duruşu gerçekten de pek çok ifadeyi aktarma açısından oldukça önemli. Üzgün, sinirli, sevimli, çekici, seksi, kızgın, şaşkın gibi sayılabilecek pek çok ruh halini göz ve kaş yapısına bakarak söylemek mümkün. O zaman bu bölgede estetik uygulama mümkün mü?

Gözlerimiz gerçekten ruhumuzun aynası mı?
Estetik girişimlerle kişinin ruh halinden bağımsız olarak ifade üzerinde olumlu değişiklikler yapmak mümkün olabilir mi? Bu sorunun cevabı evet.

Plastik Cerrahi, sadece estetik cerrahi dali ile değil aynı zamanda yeniden yapılandırmayı ifade eden rekonstrüktif cerrahi dalı ile de göz çevresinde operasyonlar gerçekleştiren bir ana bilim dalı. Geçirilmiş kazalardan sonra veya kanser tedavilerinden sonra göz çevresi onarımlarını yapan plastik cerrahi estetik amaçlı da bu bölgede çok önemli değişiklikler yapabilmektedir. Estetik cerrahi açısından yapilabilen bu işlemlerin bir kısmı dolgu ve botoks uygulamaları ile gerçekleştirilirken bir kısmı da ameliyatlarla elde edilmektedir.
Yayın tarihi: 26.01.2011
5089
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.