Güzellik

Göz kapaklarınızı kurtarın!

Göz kapaklarınızı kurtarın!

Yaş ilerledikçe yüz çehremiz değişir, göz kenarlarımızda kaz ayakları oluşur, göz kapakları sarkar.

Göz kapaklarınızı kurtarın!

İleri yaşın gözlerde meydana getirdiği hasarlardan biri Ektropiyum bilinen adıyla göz kapağı dönmesidir. Yaşlılık döneminde yüzde oluşan sarkma göz kapağının içeri ve dışarı doğru dönmesine sebep olabilir. Dünyagöz Etiler Hastanesi’nden Prof. Dr. Kemal Tuncer, bu durumun cerrahi müdahale ile çözülebileceğini söyledi

İlerleyen yaşa bağlı olarak değişen yüz çehresiyle birlikte göz kapaklarında da bazı değişiklikler olabilir. Yüzde oluşan sarkmalar göz kapaklarında içeri veya dışarı dönmesine neden olabilir. Yaşlılık dönemlerinde sık karşılaşılan bu problemin göz kapağına uygulanan cerrahi yöntemle çözülebileceğini söyleyen Dünyagöz Etiler Hastanesi’nden Prof. Dr. Kemal Tuncer, “Alt ve üst gözkapaklarında zaman içinde istenmeyen değişiklikler oluşur. Çok ince olan üst gözkapağı derisi devamlı hareketin sonucunda sarkar, yerçekimin etkisiyle gözün etrafını saran yağ dokuları özellikle alt gözkapağında öne doğru torbalanırlar ve göz kapağının ters dönmesine neden olabilir” dedi.

Yayın tarihi: 08.03.2012
3429
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.