Güzellik

Gençlik İksiri Thalassoterapi

Gençlik İksiri Thalassoterapi

Mineralleri ve tuzlarıyla oldukça zengin olan Akdeniz suyu gençlik, güzellik ve sağlık dağıtıyor. Yosun ve deniz suyu mucizesi Thalassoterapi Türkiyede de sağlık turizmini patlattı. Daha çok kadınların rağbet ettiği bu terapi, erkekler için de bir gençlik iksiri.

Türkiye'de, Akdeniz Bölgesi thalasso merkezleri için çok uygun; deniz suyu mükemmel, hava harika ve yaz sezonu yaklaşık 9 ay sürüyor.

Son yıllarda Antalya, Kemer gibi yörelerde açılan oteller beş yıldızlı hizmetleri ve tam donanımlı thalossoterapi merkezleriyle tüm dünyanın dikkatini çekiyor ve dünya basınında geniş yer buluyorlar.

Thalassoterapi kürleri

Sıcak havuz

32-34 derece ısıtılmış deniz suyuyla doldurulmuş kapalı yüzme havuzu. Vücudun belirli yerlerine (sırt, bacak, boyun) tazyikli suyla masaj yapabilecek şekilde donanımlı olan bu havuzlarda kaslar gevşiyor, stres atılıyor. Havuz ayrıca selülitlerin giderilmesine ve zayıflamaya da yardımcı oluyor.

Balneo terapi

35-36 dereceye ısıtılmış deniz suyunun kullanıldığı özel küvetlerde yapılan tedavi. Burada deniz suyu 227 noktadan vücuda ayak altından ense bölgesine kadar dolaşım yönünde masaj yapıyor. Selülitlere karşı ve zayıflatıcı etkisi var.

Jet Duş

Deniz suyu belirli bir mesafeden, vücudun belirli bölgelerine püskürtülerek yapılan basınç tedavisi. Kan dolaşımını hızlandırıcı, vücut direncini artırıcı özelliği var. Ayrıca selülit tedavileri, kas zedelenmelerinde ve spor yaralanmalarında etkili.

Yosun maskeleri

Deniz yosunları, süt ve deniz mamüllerinden elde edilmiş jeller kullanılarak yapılan bakımlar soğuk ve sıcak olarak uygulanabiliyor. Soğuk uygulamalar varis problemleri olanlar için tercih ediliyor. Göğüs bakımları, göğüsleri biçimlendirmek ve gerginleştirmek için kullanılıyor. Sırt bakımları sırttaki yağ salgılarının dengelenmesi ve sırt derisindeki ölü hücrelerin temizlenmesi amacıyla yapılıyor.
Yosun maskelerinin bir diğer işlevi de vücutta biriken toksinlerin atılamsı, metabolizmanın hızlandırılması ve cilt altı dokularında biriken yağların yakılması.

Cilt bakımları

Oteller merkezlerinde kullandıkları çok özel deniz bazlı ürünlerle cilt tipine uygun çeşitli bakımlar yapılıyor. Hedef cilde tekrar canlılık kazandırmak ve dokularda yenilenme sağlamak.

Aromaterapi

Aromatik yağlarla yapılan masaj ve banyo uygulamalarının – isteğe bağlı olarak – dinlendirici, canlandırıcı, rahatlatıcı ve inceltici etkileri oluyor.

Masajlar

Bu konuda eğitim görmüş fizyoterapistler tarafından özel masaj yağlarıyla yapılan klasik, rahatlatıcı ve lenf drenaj masajları tüm vücutta ya da bölgesel olabiliyor. Masajlar sayesinde tüm vücuttan gerginlik atılıyor.

Nerede? Nasıl?

Gloria Verde Resort

Antalya Belek'te 50 dönümlük çam arazisinin içinde konumlanmış olan Gloria Verde Resort, yaz kış açık olan bir otel. Bu alnda yetişmiş uzmanların ve doktorların hizmet verdiği Thalaso Merkezi, müşteri memnuniyeti ve kaliteyi herşeyden önce tutuyor. Uzun süren bir eğitimden geçen uzmanlar tıbbi konsültasyona tabi tutalan müşteriler için özel programlar hazırlıyor. Thalasso Asklepion Merkezi'nde balneo, jet duj, terapi havuzu, masaj, aromaterapi, yosun ve çamur tedavilerinin yanı sıra cilt bakımı da var. Yurtdışında sağlık oteli olarak satış yapan tek merkez.

Adres : İleribaşı Mevkii, Belek
Antalya-Türkiye
Tel : 0 242 715 23 30
www.gloriaverde.com

Türkiz Hotel-Thalasso Centre

Türkiz Hotel'in tam donanımlı bir hizmet ünitesini oluşturan Thalassotherapy Merkezi, Fransız kökenli "Aquamedic" grubu tarafından hazırlanmış ve en son teknoloji ile donatılmış. Diplomalı uzmanların ve sağlık ekiplerinin çalıştığı 1500 metrekarelik merkezde 25 ayrı ünitede terapi amaçlı hizmet veriliyor.

Adres : Yalı Cad. No:03 07980
Kemer-Antalya-Türkiye
Tel : 0 242 814 41 00
www.turkiz.com.tr

Hotel Ma Biche

Kemer'de, Beydağları ve masmavi deniz arasında, çam ve portakal ağaçları arasında yer alan Hotel Ma Biche, misafirlerine şehir hayatından uzaklaşıp, hem dinlenme hem de canlanma fırsatı sunuyor. Thalassoterapi Merkezi'nde, klasik forma girme kürü (kaybedilen mineralleri geri kazanmak için) ve doğum sonrası yeni anne kürü gibi değişik amaçlara hizmet eden çeşitli kürler var.

Adres : Göynük-Kemer
Tel : 0 242 815 21 90
www.mabiche.com

Lykia World

Ölüdeniz'deki Lykia World de Thalgo ve Wiedmann ortaklığında kurulan thalassoterapi merkezi yaklaşık 1500 metrekarelik bir alanda 25 odası ile hizmet veriyor. Hizmetlerinin arasında, balneoterapi, masaj, serum theray, akupunktur, akupresur, bitkisel masajlar, tai chi, shiatsu, Çin meditasyonu ve oksijen tedavisi de var.

Adres : Ölüdeniz-Fethiye-Türkiye
Tel : 0 252 617 02 00-617 04 00
www.lykiaworld.com
Yayın tarihi: 12.07.2001
1227
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.