Güzellik

Gençlik formülünü biliyor musunuz?

Gençlik formülünü biliyor musunuz?

Zaman tünelinde yolculuk yapmak için ne ameliyat masasına yatmanız gerekiyor ne de enjeksiyon yaptırmanız. İşte sizi 10 yıl öncesine taşıyacak ipuçları:

- Tüm yaştaki kadınlar için genç görünmenin ilk kuralı çok fazla makyaj yapmamak.

- 'Genç görünen cilt ışıldar.' Bu kuralı unutmayın. O halde düzenli olarak yüz peeling'i kullanın ve ölü derilerden kurtulun.

- Genç pembe yanaklar nemli ve canlı görünür. O halde, yanaklarınızı krem allıklarla renklendirin, toz allıkları tercih etmeyin. Pembe ya da yumuşak bronz renkler tercih edin.

- Pürüzler yaşlanma sürecini hızlandırır. Yüzdeki tüm kırmızılıkları, lekeleri ve problemleri kapatın. Bunun için ten renginizle uyumlu bir concealer kullanın. Kapatılması gereken noktalara uygulayın.

- Gözde yumuşak ve açık tonlar tercih edin. Karamel renkler, toz pembe ya da bej tonları, gri ve koyu renk farlara oranla sizi çok daha genç gösterir.

- Gri, çikolata ya da mavi renk eyeliner kullanarak bakışlarınızı yumuşatın. Fakat bu renkleri sadece üst göze uygulayın.

- Maskarayı abartmayın. Sert ve ince hatlara sahipseniz en fazla iki kat maskara sürmelisiniz. Altı haftada bir de kullandığınız maskarayı değiştirin.

- Kiraz ve pembe tonlarında bir lipgloss kulanın. Bir ton açığını da dudak ortasına uygulayarak, doğal parlaklık elde edin.

- Açık renk rujlar koyudan daha genç gösterir. Ruj seçiminizde buz pembesi ve tonlarını tercih edin.

- Eğer dudak kalemi kullanmakta ısrar ediyorsanız, rujunuzla uyumlu ve doğal renkleri tercih edin. Kalemi dudak çizgisine çok yakın bir bölgeden çekin.

- Yüz kaldırma ve gerdirmenin ilk adımı kaştan başlar. Kaşlarınızı çok inceltmeyin ancak mutlaka şeklini düzeltin. Kaş kalemi ile kaşların üzerini bir parça boyayıp daha kalkık görünmesini sağlayın. Yüzünüz de daha dinç ve genç görünecektir.

- Güneşten kaçın. Güneşlenmeyen kadınların olduklarından çok daha genç ve sağlıklı göründüğü gerçeğini unutmayın.

- Kadının en gizli silahlarından biri hiç kuşkusuz elleri. Mat ve soyulmuş hatta sararmış tırnaklar ellerin sonu demektir. Kahverengi tonlarında ojelerden kaçının. Açık pembe, eflatun ve hatta kırmızı renkler ellerinizi hayata geri döndürecektir.

- Saçlarınızı katlı kestirin. Yüze doğru düşen perçemler her zaman daha genç gösterir.

- Koyu renkten uzak durun. Özellikle siyah gibi çok koyu ve sert saçlar, yüzü de daha karanlık gösterir. Yaş ilerledikçe bronz röfleler, kahve tonları, karamel ya da kestane tonları tercih edin.
Yayın tarihi: 05.04.2006
1143
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.