Güzellik

Fıstık gibi!

Fıstık gibi!

Estetik operasyonlar yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırıyor ama genç görünmenin tek yolu bu mu?

Yaşınız ne olursa olsun astronomik bedeller ödemeden de alışkanlıklarınızı değiştirerek veya gözden geçirerek genç görünmenin mümkün olduğunu biliyor musunuz? Giyiminiz, makyajınız ve tavrınızla her yaşta gençliğinizi koruyabilirsiniz, yeter ki siz bunu isteyin. İşte size genç görünmenin püf noktaları...

1. Siluet...

Önce uzaktan bakıldığında kimlerin genç göründüğünü bir düşünelim... Boyu uzun veya kısa hiç önemli değil; eğer ince bir silueti varsa, biraz da hareketliyse ve sırtını dik tutabiliyorsa, o kişinin yaşını tahmin etmek zorlaşır. Dolayısıyla, kadın veya erkek olsun, fazla olan her kilosuyla yaşına yaş katar. Genç görünmenin ilk koşulu ince bir siluete sahip olmaktır. İlle de çok zayıf olmak da şart değil, ama çok kilolu olmak insanı hem yaşlandırıyor, hem de yavaşlatıyor...

2. Canlılık...

Canlılık, yani sağlıklı olmak insanı en azından genç tutar. Kendini oyalamak, hareket halinde olmak sizi olumsuz düşüncelerden uzaklaştıracağından, yüzünüze de mutlu bir ifade verecektir. Yüzünüzde çok mu kırışık var... Gülümseyin! Genç insanlar bile gülerken yüzleri kırışır. Mutlu bir ifade ve gülümsemeyle yüzünüz kırışsa bile mutsuz bir yüzden daha genç gösterecektir sizi... Bunu da unutmayın: Gülerken yüz adalelerine jimnastik yaptırarak kırışmasını ertelemiş oluyorsunuz. Sanılanın aksine gülmek yüzü kırıştırmaz, kırışmasını önler; somurtmak ise, yüzün sarkmasına yol açar.

3. Giyim kuşam...

Bilindiği gibi, sportif giysiler erkek veya kadın olsun insanı genç gösteriyor... Üstelik fazla kiloları da gizliyor. Ayrıca jean'ler günümüzde her yerde, zaman kullanılabilir bir giysi olarak kabul ediliyor ve şık modelleri ile insana zengin seçenekler sunuyor. Elbise giymeyi seviyorsanız, sade ve vücuda yakın, eteği fazla uzun olmayan modelleri tercih edebilirsiniz. Kısa etekler, kısa tişörtler de gençlik veriyor insana. Dar pantolon, şık bir tişört ve spor ayakkabılar; kısa etek ve ceket altına az topuklu bir ayakkabı, vücuda yakın bir elbise ve kısa bir ceket ile şirin bir sırt çantası... Örnekler sayılamayacak kadar çok; gençlere bakın yeter!
Yayın tarihi: 22.05.2006
2475
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.