Güzellik

Fazlalıklarınızdan kurtulun!

Fazlalıklarınızdan kurtulun!

İncelmek uğruna sıkı bir diyet ve yoğun bir fitness programının birçoğumuzun hayatına yön verdiği şu günlerde, hala inatla yok edemediğiniz bölgesel fazlalıklardan kurtulmak için vaktiniz var!

Güncellenme tarihi:
Fazlalıklarınızdan kurtulun!
Yapılan tüm diyetlere rağmen hala kurtulamadığınız ve sizi rahatsız eden bölgesel fazlalıklarınız mı var? Günden güne gelişen teknolojilerle medikal estetik dünyasında fark yaratan yepyeni uygulamaların öncüsü Dr. Mustafa Karataş'tan ideal görünüme kavuşmanın yollarını sizler için dinledik.

Hepimizi yine bir incelme telaşı sardı ve bazen sadece diyet yapmak da yetmiyor. Özellikle lokal fazlalıklardan kurtulmak için Dr. Mustafa Karataş, şu sıralar neler öneriyor?

Soruda da belirttiğiniz gibi, aslında birbirini tamamlayan sistemlerle ancak sonuç alınabiliyor, yani zayıflama denildiğinde bunun diyetsiz olmayacağı aslında çok aşikâr. Fakat zayıflamayla incelme arasında ya da bölgesel fazlalıklardan kurtulma ile sıkılaşma arasında hastaların kafasında aynı gibi düşünülen fakat birbirinden çok farklı şekilde çözülmesi gereken sorunlar var. Sonuçta hepsi birbirini tamamlıyor ya da tetikliyor. Tek tek sorunları ele alırsak, bölgesel fazlalıklar için şu an gold standart iZeltiq Coolsculpting' gibi görünüyor. İlk defa noninvaziv yani girişimsel olmayan bir işlem üç ayrı konuda FDA onayı aldı. Uygulanan bölgede yüzde 20 ila 40 arasında yağ hücresi kaybı sağladığı, ikinci onayı çevre hiçbir dokuya zarar vermediği, üçüncü onay ise o bölgede küçülmenin net olarak gözlendiğine dairdi.

Geçen yıldan bu yana Zeltiq uygulamaları nasıl geçti, ne gibi dönüşler aldınız?

Zeltiq uygulamalarında yaklaşık bir yıllık dönemi geride bırakıyorum ve Türkiye'deki ilk kullanıcı olma ve en çok vaka sayısı da bana ait. Aslında doğru hastada doğru gereklilik koyduğunuzda ve hastaya da doğru anlatıldığında, gerçekten iyi bir seçim. Ben ilk uygulamaya uluslararası sitelerde Zeltiq kullanıcıları arasına girdikten sonra, yurtdışına sürekli gidip gelen ya da orada yaşayan Türk hastalarımla başladım.
Yayın tarihi: 18.06.2011
4294
YORUMLAR

60 yasındayım her tır ılacı kullandım bı turlu kılo veremedım ayrıyetem n bırde hasta landım ılac kullanırken en iyi zayıflama tempolu yuruyuşte buldum

burcu 06.09.2011 22:43:35

naber kız

yağmur doğan 19.06.2011 15:16:51
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.