Güzellik

Evde bakım

Evde bakım

Cildiniz için ayda bir kere güzellik salonlarına gitmeden evde uygulayabileceğiniz maskeler sayesinde çok az para harcayarak güzel ve parlak bir cilde sahip olabilirsiniz.

Normal ve Kuru Ciltler

Malzeme:


2 çay kaşığı bal
1/2 çay bardağı yoğurt
1 çay kaşığı greyfurt suyu
1 çay bardağı buzlu çay

Bal, yoğurt ve greyfurt suyunu karıştırarak temiz olan cildinize ve boynunuza sürün. Maskeyi 15 dakika yüzünüzde bekletin. Bal büyük bir sünger vazivesi görerek bütün kiri alır ve yüzünüzü parlaklaştırırken, yoğurt da nemlendirip, yumuşatır. Yüzünüzü buzlu çayla yıkadıktan sonra günlük kreminizi yüzünüze sürebilirsiniz.
Andrea Stotsky

Normal ve Yağlı Ciltler

Malzeme:


1 çay kaşığı maya
1 çay kaşığı karbonat
1 çay kaşığı su

Bütün malzemeleri karıştırarak temiz cilde sürün. Maskeyi 15 dakika yüzünüzde bekletin (maske kuruyup katılaşmaz). Maya gözeneklerinizi temizleyip sıkılaştırırken, karbonat lekelerin çok belirgin olmamasını sağlar. Ilık su ile yüzünüzü yıkayıp, yağsız bir nemlendirici sürebilirsiniz.

Hassas ve Tahriş Olmuş Ciltler

Malzeme:


1 çay kaşığı nohut unu
1 çay kaşığı krema
2 çay kaşığı tuzlu su
Biraz tuz

Bütün malzemeleri karıştırarak temiz cilde sürün. Maskeyi yüzünüzdeki strese maruz kalmış bölgeleri derinlemesine temizlemesi için nohut unu yardımcı olurken, krema pH seviyelerini dengeleyecektir. Soğuk suyla yüzünüzü yıkayın.
Yayın tarihi: 25.06.2004
1233
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.