Güzellik

Erkekler de estetik yaptırır!

Erkekler de estetik yaptırır!

Erkekler estetik operasyonlar konusunda "Artık biz de varız" diyor...

Erkekler de estetik yaptırır!
Günümüzde erkekler de en az kadınlar kadar fiziksel görünümlerine önem veriyor.
İstatistikler, erkeklerin estetik operasyonlara olan ilgisini doğruluyor.

Erkeklerin sıklıkla tercih ettiği estetik operasyonlar arasında liposhaping, göğüs küçültme (jinekomasti), sakal, bıyık, favori nakli, gözkapağı operasyonu, burun estetiği, kulak estetiği (otoplasti), yüz germe ve karın germe bulunuyor. Saç nakli yaptırmak da erkeklerin daha iyi bir görünüme kavuşmak için en çok tercih ettiği yöntemlerden biri.

Transmed Saç & Kozmetik Cerrahi Kliniği'nden Op. Dr. Ali Dursun Kan, erkeklerin sıklıkla tercih ettiği operasyonlar hakkında detaylı bilgileri bizlerle paylaştı:

Jinekomasti ile göğüslerden kurtuluyorlar

Jinekomasti yani erkeklerde göğüs büyümesi erkeklerin yaklaşık yüzde 40 ila 60'ını etkiliyor. Bazı ilaç ve tıbbi sorunlar erkekte göğüs büyümesi ile ilişkilendirilse de hastaların büyük çoğunluğunda bilinen bir neden yoktur.

Jinekomasti girişimi 18 yaş sonrası sağlıklı tüm erkeklere uygulanabiliyor. Göğüslerde ne kadar yağ ve beze dokusu olduğu doktor tarafından tespit edilerek hastanın ihtiyacına en uygun cerrahi yaklaşımı seçiliyor.

Liposhaping, bölgesel yağlanma sorununa çözüm
Liposhaping, bölgesel olarak toplanmış fazla yağ birikimlerini uzaklaştırma ve vücut konturlarını şekillendirmeye yönelik bir girişimdir. Lokal anestezi altında yapıldığından, genel anesteziden doğabilecek riskler yoktur. Çok ince kanüllerle çalışıldığı için dikiş gerektirmez.

Daha sıkı bir karın duvarı ve daha dar bir bel çevresi hayal değil

Karın germe (abdominoplasti), orta ve alt karın bölgesindeki fazla deri ve yağ dokusunun alınmasını, karın duvarı kaslarının eski gerginliğine kavuşmasını sağlayan cerrahi bir girişimdir. Karın germe ameliyatı tek başına ya da liposhaping ile birlikte uygulanabiliyor.

Genç görünmek isteyen erkeklere göz kapağı operasyonu ve yüz germe işlemi

Yaş ilerledikçe üst göz kapağı derisinde bollaşma ve sarkmalar oluşuyor. Alt kapaklarda ise torbalar, deride bollaşma ve kırışıklıkların belirginleşmesi dikkati çekiyor. Göz kapağı operasyonu (blefaroplasti) ameliyatları bu tür şikayetleri düzeltmeye yönelik gerçekleştirilen girişimlerdir.

Yayın tarihi: 04.10.2011
8154
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.