Güzellik

En çok nereye estetik yaptırılıyor?

En çok nereye estetik yaptırılıyor?

Dünya da tercih edilen estetik ameliyat sıralaması ile ülkemizdeki uygulama birbirini tutmuyor. Peki, ülkemizde en çok nereye estetik yaptırılıyor?

Güncellenme tarihi:
En çok nereye estetik yaptırılıyor?
Amerikan Hastanesi Plastik ve Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Reha Yavuzer dünyada ve ülkemizde uygulanan estetik uygulamalar hakkında ufak tüyolar veriyor.

Dünyadaki estetik cerrahi ameliyatlarına bakıldığında yapılan tüm ameliyatların arasında yüzde 18'lik oranla liposuction başı çekiyor. Obezite günümüzün daha az aktif ve kapalı ortamda geçen yaşantısının bir sonucu. Dolayısıyla hızla kilosu artan dünyamızın birinci sırada başvurduğu estetik ameliyat yağ aldıirma işlemi. İkinci sırayı meme büyütme operasyonları alıyor. Silikon veya tuzlu su içerikli protezlerle gerçekleştirilen bu ameliyatlar da tüm ameliyatlarin %17'sini oluşturmakta. Üçüncülük göz kapağı estetik ameliyatıi, dördüncü ise rhinoplasti denilen estetik burun ameliyatları. Peki ya Türkiye'de?

2010 yılında Türkiye'de en çok uygulanan estetik uygulamalar

En çok bıçak altına yatan ülke hangisi?

Dolgun burunlara rağbet çoğalıyor
Yayın tarihi: 10.01.2011
1537
dahafazlası
YORUMLAR

Altta sıralayacağım estetik ameliyatlarıda gündemde... Narkozsuz yüz germe Yara ve yanıklarda hücre spreyi tedavisi Meme büyütme Meme küçültme Meme protezi Liposuction Diz esteteği * Göz Kapağı Estetiği * Aşırı Terleme * Cilt Kanserleri * El Cerrahisi ve Plastik Cerrahi * Genital Estetik * Kepçe Kulak Estetiği * Kök Hücre İle El Gençleştirme * Saç Dökülmesinde Güncel Tedavi Metodları

Ekip 10.02.2011 14:38:12
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.