Güzellik

Ece Erman'dan Yaz Sonrası Cilt Bakımı

Ece Erman'dan Yaz Sonrası Cilt Bakımı

Uzun, sıcak ve nemli yaz günleri yerini serin, rüzgarlı ama dipdiri sonbahar günlerine bıraktı artık. Dilerim cildiniz yaz güneşinin kavurucu, yıpratıcı etkilerinden nasibini almamıştır ve kuruyup, lekelenmemiştir.

Sonbahar tam bir bakım zamanıdır. Cildimizden ve saçlarımızdan yaz mevsiminin yıpratıcı etkilerini silecek, onları onararak ışıltısına ve parlaklığına yeniden kavuşturacak, aynı zamanda yaklaşan kış mevsiminin kuru ayazına, hava kirliliğine ve stresine hazırlayacak onarıcı ve yeniden yapılandıeıcı bakımların yapılacağı bir mevsimidir.

Nasıl yaz ve kış aynı giysileri giymiyorsak, yazın ince, hava alan kışın daha ısıtıcı ve kalın, koruyucu giysiler giyiyorsak aynı şekilde cilt bakım ürünlerimiz de her iki mevsimde cildimizin ihtiyaçlarına uygun olarak seçilmelidir.

Yazın su bazlı, ince güneş filtresi içeren, kışın ise koruyucu, onarıcı nitelikte ürünler seçmeliyiz. Göz çevresi bakımı her iki mevsimde de büyük önem taşır. Gece onarıcı serum veya krem, gündüz ise şişliklere karşı jel türü göz çevresi ürünleri seçilmelidir.

Haftada bir kez peeling ve hemen ardından cildin ihtiyaçlarına uygun olarak seçilmiş bakım maskesi kullanılmalıdır. Peeling cildin hassasiyetine uygun seçilmeli, cilt ince ve hassas ise mutlaka küçük granüllü peeling kerim seçilmelidir.
Sonbahar ve kış başlarında enstitüde cilt bakımı yaptırmak cildin derin temizliği ve evde yapılacak bakımların çok daha etkili olması bakımından vazgeçilmezdir. Kalorifer havayı ve dolaylı olarak cildi çok kuruttuğundan, sabah içine birkaç damla limon sıkılmış bardak, oda sıcaklığında su içmeli ve gün boyu da toplam 6-8 bardak su içmek büyük yarar sağlayacaktır.

Sağlıklı, huzurlu ve bakımlı bir kış dilerim.

Ece Erman Önal
Yayın tarihi: 24.10.2001
1486
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.