Güzellik

Dudaklarda "Eros Yayı" modası!

Dudaklarda "Eros Yayı" modası!

His kaybı yaşatmayan ve öpüşürken de fark edilmeyen bu uygulama tekrar gerektirmiyor...

eros dudak

Çekici dudaklarının sırrının belirgin eros /aşk yayı (üst dudağın ortasındaki çizgi) ve alımlı hafifçe yukarı kalkık kıvrımlardan oluştuğunu ortaya koyan bilimsel çalışmalar dudak estetiğine de yön verdi. Çağlar boyu boy, kilo, saçlar, makyajda ‘güzel’ kavramı değişse de dudakta güzellik anlayışı değişmeden günümüze kadar geldi. Antik Yunan’dan günümüze heykel, resim ve diğer pek çok sanatsal üretimde dudaklarda eros yani aşk yayı olarak adlandırılan kıvrımın belirgin, alt dudağın üste oranla dolgun, dolgunluğunda ağzın tamamında değil orta kısmında yoğunlaştığını, üst dudak kenarlarının hafifçe kıvrık olduğunu gösteren araştırmalar Magic Lip Surgery / Eros Yayı Estetiği’ni ortaya çıkardı.

Yöntemin Türkiye’deki uygulayıcısı Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Orhan Murat Özdemir; “dudak kalınlaştırmanın dudak estetiği olarak tanımlanmasına bile karşıyım. Zaten medyaya yansıyan ya da beğenilmediği konuşulan dudakların hiçbiri ince değil adeta muz gibi yüzle orantısız ve kıvrımları ortaya çıkarılmamış kalın dudaklardır” diyor. Özdemir; dudaklara sadece hacim değil ruh kazandıran bir yöntem olarak tanımladığı Magic Lip Surgery /Eros Yayı Estetiği’nin bir başka yönünün doku içinde erimeyen ve formu bozulmayan dudak implantı ile uygulandığını, bunun da 6 ayda bir tekrarlanan dolgulara oranla çok daha konforlu ekonomik olduğunu belirtiyor. Üstelik ilk dudak implantlarının aksine Magic Lip Surgery’de kullanılan silikonlar tıpkı meme silikonları gibi istenirse küçük bir operasyonla sorunsuz çıkarılabiliyor ve dudaklar deforme olmadan uygulama öncesi halinde kalıyor.

Yöntemin Türkiye’deki uygulayıcısı Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Orhan Murat Özdemir; Dudak şekillendirme ve Magic Lip Surgery /Eros Yayı Estetiği hakkında bilgiler verdi.

1) Eros Yayı dediğiniz bölge dudakta neresidir? Biz neden bugüne kadar bu yaydan habersiz yaşadık?

Eros Yayı bu yöntemi geliştiren hekimlerin bir yakıştırması değil, tıpta Estetik Cerrahi’de sıkça kullandığımız bir deyim. Eros ya da Aşk Yayı olarak adlandırılan yer, üst dudağın tam ortasındaki minik çukurluktan ağzın kenarlarına doğru inen, soluk renkli, cilt ve mukoza arasında belirgin bir hat oluşturan kıvrımdır. Bu kıvrımların narin, yumuşak hatlarda ve belirgin olması ve bu hattın içe değil dışarıya doğru hafifçe çıkık/dolgun olması kadına da erkeğe de büyük seksapel katar. Hepimizde Eros Yayı mevcuttur.
.

2)Dudağın dolgun olması mı kıvrımlarının muntazam olması mı daha önemli?

Bu soruya kıvrımlar ve dudağın hacmi olarak cevaplamak isterim. Hacim dolgunluk demek değildir. Kıvrımı yerinde hacmi olup dolgun olmayan ya da yaşla dolgunluğunu yitirmiş dudaklar dolgunlaştırmak için idealdir.

Yayın tarihi: 12.03.2012
11043
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.