Güzellik

Dolgun ve kavisli popo için...

Dolgun ve kavisli popo için...

Biz kadınlarda popo, güzellik ve seks simgelerinden biri. Hele bir de kavisli ve yuvarlak olursa... Dolgun ve kavisli popoya kavuşmak artık hayal değil.

Güncellenme tarihi:
Dolgun ve kavisli popo için...

Sculpture Polikliniği Estetik Cerrah Dr. Alpaslan Topçu özellikle yaz aylarında kadınların popo bölgesine daha hassas yaklaştığını ve cerrahi operasyon sayısının yükselen bir grafik çizdiğini söylüyor. Yaş, aile yapısı, yerçekimi, kilo alıp-verme, çatlaklar, gibi birçok faktör poponun şeklinin oluşmasında oldukça etkili. Çoğu zaman poponun kaldırılması ve nadir olsa da poponun daha az belirgin hale gelmesi ve daha az dikkat çekmesi isteniliyor.

Topçu, popo operasyonlarında, fizik muayenesi sonucu, hangi cerrahi yöntemi uygulanacağına karar verdiklerini ve popo şekillendirmede en sık başvurulan cerrahi yöntemleri sıralıyor.

- Liposuction
- Yağ Enjeksiyonu
- Protez Uygulamaları
- Germe Yöntemleri


Sanılanın aksine, popo bölgesine liposuction uygulamasını yapmaktan kaçınmak gerekir. Hastalarda popo bölgesine liposuction yapmaktansa, bel, bacak iç ve dış bölgeleri, popo kıvrımının altında ki bölgelere lazer liposuction yaparak popoyu daha belirgin hale getirmek çok daha sık başvurduğumuz bir yöntemdir. Şayet, yapısal olarak hastanın popo bölgesinde aşırı yağ birikimi varsa, kontrollü bir liposuction popo bölgesine uygulanabilir.

Yağ enjeksiyonu, popo dolgunluğu sağlamak amacıyla, en sık başvurduğumuz yöntemdir. Zayıf kişilerde, kilo kaybı olan hastalarda, özellikle popo üst kısmını, hastanın kendi vücudundan aldığımız yağ greftini enjekte ederek, istenen dolgunluk ve kavis sağlayabilmekteyiz. Yağ greftinin en büyük avantajı, hastanın iyileşme süreci çok kısa ve sosyal hayata dönüşü çok çabuk olmaktadır. Bu işlemin tekrar uygulanabilmesi de bir diğer avantajıdır.

Popo protezi, kalçaların arasındaki kıvrımdan ve siyatik sinire zarar vermemek için kalçaların üst kısmına yerleştirilir. Ameliyat epidural veya genel anestezi altında yapılır, 4 saat sürer ve hastanede 1 gece kalınır. 7-15 gün sonra işe dönülebilir. Eğer protez yerleştirilirse kalçadan kas içi enjeksiyonlardan kaçınmak gerekir.

Aşırı kilo kaybı olan, ileri yaş hastalarda, kombine germe operasyonları ile popo şekillendirme tercih edilmektedir. Bu operasyonların en büyük sıkıntısı, oluşan izlerdir. İzleri iç çamaşırı hattına gizleyerek yapmaktayız.

Son yıllarda popo şekillendirme yöntemleri arasında iple askı ve kök hücre uygulamaları da hızla popüler olmaktadır. İple askı yöntemlerinde en büyük dezavantaj, belli bir süre sonra ip direncini kaybederek, popo da tekrar sarkma olabilmesidir.

Yayın tarihi: 12.06.2011
7536
YORUMLAR

harika

feelling 13.06.2011 04:59:09
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.