Güzellik

Doğallıkta son trend: Kaş nakli ile kalın kaşlara sahip olun

Doğallıkta son trend: Kaş nakli ile kalın kaşlara sahip olun

Hollywood ünlülerinden sonra Türk kadınlarını da etkisi altına alan kalın kaş modası ile ifadeler daha doğal ve etkileyici...

Güncellenme tarihi:
Doğallıkta son trend: Kaş nakli ile kalın kaşlara sahip olun
Angelina Jolie, Kate Winslet, Madonna ve Natalie Portman gibi ünlü oyuncuların öncüsü olduğu kalın kaş akımı, Türk sanat ve sosyete dünyasında da yoğun ilgi görüyor. Kalın kaşlı bayanlar, ince kaş modasını da tarihe gömüyor...
Kaşlar, yüzdeki ifadeyi etkileyen en önemli estetik unsurdur. Dizaynı düzgün yapılmazsa yüzdeki ifade eksik kalır. Son dönemde kaşlarının inceliğinden veya seyrekliğinden şikayet edenler çözümü geçici değil, kalıcı yöntemlerde arıyor. Bununla birlikte, kaş nakli yaygınlaştıkça kalıcı makyaj uygulaması azalmakta ve eskiden yapılmış kalıcı makyaj üstüne kaş ekimi yapılıyor. Eskisinden daha kötü bir görünüme sebep olmuş eski kalıcı makyajı kamuflaj amacıyla yapılan kaş nakilleri, günümüzde oldukça yaygın olarak uygulanmakta. Transmed Medikal Direktörü Dr. Melike Külahçı, kaş nakli hakkında merak ettiğiniz tüm soruları yanıtlıyor.

Kaş nakli uygulaması hakkında bilgi verir misiniz?

Saçlı bölgeden şerit halinde alınarak köklere ayrılan veya tek tek alınan saç kökleri, önceden çizilerek yeri belirlenmiş kaş hattı içine yerleştirilir. Kaş kıllarının nakli için açısı özel bir uzmanlık çalışması gerektirir. Kaş kökleri cilde doğru açıda yerleştirilmeli, kıllar kalından inceye doğru dizilmelidir. FUE yöntemi kullanıldığında kökler 0.6 mm'lik uçlarla ameliyatsız, tek tek alınır ve bu sebeple alım yerinde herhangi bir iz kalmaz. Ekim kaşın o bölgesine doğru açıyla gerçekleştirilir ise doğal görünür. İşlem yaklaşık 1 saat sürer ve 24 saat sonra duş alınabilinir.

Hangi bölgeden alınan saç kökleri naklediliyor? Kaç seans sürüyor?

Nakil yapılan bölgede ilk 4 günde kabuklanma ve kızarıklık görülür. 6- 7 gün sonra tamamen iyileşir. Kaşın tamamen çıkması (büyümesi) 3-6 ay sürer. 6 ay sonra ikinci bir seansla yetişmemiş noktalara yeniden saç kökü yerleştirilebilir.

Kimlere uygulanabilir?

Kaş nakli herkese uygulanabilir.

Acı hissedilir mi?
Yalnızca lokal anestezi için bir enjeksiyon uygulanıyor. Sonrası acı hissedilmiyor.
Yayın tarihi: 29.10.2009
4979
YORUMLAR

bence biz türk kadınlarına kalın kaş yakışıyor,yani genelimiz siyah saç ve koyu gözlü olduğumuz için kalın kaş daha hoş duruyor,tabii bu benim fikrim

ceylan kurt 29.10.2009 20:06:12

O kadar kalın kaşlarım var ki:S Bir bakıma iyi bir bakıma da kötü.Ektirmeyi bir yana bırak bir iki kişiye bile verebilirim o kadar yani:P:)))

cikletcik 29.10.2009 15:20:54
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.