Güzellik

Dişlerdeki lekelere etkin çözüm!

Dişlerdeki lekelere etkin çözüm!

Sigara içiyor, sıklıkla kahve-çay tüketiyorsanız, bu keyfiniz dişlerinizde hoş olmayan lekeler doğurur. Ama bu lekelerden kurtulmanın çaresi bleaching yöntemi ile mümkün.

Birçok kişi diş beyazlatmanın zararlı olduğunu dile getirse de henüz diş beyazlatma tekniklerinin kanıtlanmış bir zararı yok. Aksine diş beyazlatma yöntemi, özellikle diş renginden memnun olmayıp porselen kaplama yaptırmak isteyen hastalar için harika bir çözüm.
Dişin rengi birçok sebepten dolayı değişebilir. Ya çok tüketilen sigara, çay, kahve, kırmızı şarap gibi dış etkenlerle ya da doğuştan, yani annenin veya babanın diş renginin koyu olmasından kaynaklanan renklenmeler olabilir. Bunun dışında, antibiyotik kullanımına bağlı renk değişimleri de sıkça görülür.Ofis/home bleaching yöntemi

Porselen ve kaplamanın aksine diş beyazlatma oldukça tercih edilen bir sistem ve iki ana diş beyazlatma tekniği bulunmaktadır. Biri, klinikte uygulanan ''ofis bleaching'' denilen yöntem, diğeri de evde kolayca uygulanabilen ''home bleaching'' yöntemi. Ağzınıza göre hazırlanan şeffaf kalıp ve jel sayesinde on beş gün içerisinde bembeyaz dişlere kavuşabilirsiniz.
Kliniklerde yapılan beyazlatma yöntemi ise dişin durumuna göre iki, üç ya da dört seansta gerçekleşebiliyor. Bu yöntemde de dişlere özel bir jel sürülüyor ve ışına tutuluyor. Bu işlemde dişe oksijen verilerek, dişin mine yapısına giriliyor ve oradaki rengin açılması sağlanıyor. Bu, dişin mine katmanının kalınlığına ve renklenmenin süresine bağlı olarak değişiyor, bazen tek seansta da istenilen sonuca ulaşılabiliyor.
Güzel gülümseme için >>>

Yayın tarihi: 05.09.2009
2951
dahafazlası
YORUMLAR

Bu yöntemleri televizyonda görmüştüm. Bir zamanlar bu yöntemleri kullanarak inci gibi dişlere sahip olanlar sadece dişlerini fırçaladıklarını söyleyip gizli sırlarını saklıyorlardı. Şimdi diş beyazlatmanın bu kadar yaygın olmasına çok seviniyorum. Çay ve sigarayı çok tüketen bizim toplumumuzda bu bir zorunluluk olmalı artık.

murtua12 19.09.2009 17:39:01

dişlerimize iyi bakmalıyız .ben beyazlatma zararlı diye biliyordum ama...güzel bir gülümsemeye kım sahip olmak istemez yüzümüzde en dikat çeken yerlerden biri dişlerimiz .temiz ve beyaz olması önemli tabiki.

hberru 05.09.2009 16:38:05

dişler gerçekten çok önemli...bir insanla karşılıklı konuşurken ilk dikkat edilen yer gözleri ve daha sonrada dişleridir diye düşünüyorum...sapsarı dişleri görerek konuşmak iğrenç...

keyfederrr 05.09.2009 09:09:42
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.