Güzellik

Cilt Uzmanımız Sorularınızı Yanıtladı

Cilt Uzmanımız Sorularınızı Yanıtladı

Pek çok temizleyici ürün kullandığım halde sivilceler yok olmadı. Sadece eskisinden daha küçük çıkıyorlar. Ve siyah noktalarımdan da temizleyici bantlarla bile kurtulamadım. Sizce ne yapmalıyım?

Cilt uzmanımız Ece Erman sizlerden gelen soruları yanıtlamaya devam ediyor. Merak ettiğiniz ve sizi rahatsız tüm cilt problemlerinizi bizler aracılığıyla uzmanımıza iletebilirsiniz..

Soru 1:
Ben 22 yaşındayım yaklaşık 6-8 aydır dermalogıca'nın ürünlerini (yüz yıkama jeli, tonik, nemlendirici ve göz çevresi kremi) düzenli olarak kullanıyorum. Kullanmaya başladığımdan beri yüzümde sürekli sivilceler oluşuyor. Ürünleri aldığım kişiye danıştım ve bana ürünlerin tamamen bitkisel olduğunu ve cildi derinden temizlediğini alttaki iltahabın cilt yüzeyine çıktığını söylüyor ve hala kullanıyorum yararını da görmüyor değilim tabiki. Siyah noktalarımda azalma oldu,kuru bölgelerdeki
siyah noktalarımı da sertleştirip kalıp halinde yüzeye çıkarıyor. Bunlarda iyi yönleri. Bayan sivilcelerimden belli bir zaman sonra kurtulacağımı söylüyor.

Cevap 1:
Kozmetik ürünleri kullanmaya başlamanız ile, cildinizin sivilcelenmesi tesadüfen aynı döneme denk gelmiş olabilir. Diğer bir deyişle sivilcelenmenin ürünlerle bir ilgisi olmayabilir. Bu durumda hemen bir Dermatalog'a baş vurmanız gerekir.

Soru 2:
28 Yaşındayım cildimdeki su oranı çok düşük, ne yapmalıyım?

Cevap 2:
Günde en az ½ litre (8 su bardağı) su içmeli ve cildinize yeterli nemi sağlayacak nemlendiriciyi sabah ve akşam düzenli kullanmalısınız.

Soru 3:
15 yaşındayım ve 2 yıldır yüzümde çok yağlanma oluyor. Pek çok temizleyici ürün kullandığım halde sivilceler yok olmadı. Sadece eskisinden daha küçük çıkıyorlar. Ve siyah noktalarımdan da temizleyici bantlarla bile kurtulamadım. Sizce ne yapmalıyım?

Cevap 3:
Temizlik şartlarının en iyi şekilde sağlandığı bir ortamda cildinizi temizletmeli, yaşınıza uygun bir temizleyici jel ile sabah ve akşam yüzünüzü yıkamalısınız. Ellerinizi yüzünüze asla değdirmemelisiniz. Ayrıca yağlı asitli ve paketlenmiş gıdadan uzak durmalısınız.

Soru 4:
Benim sorunum çiller yazın daha da çoğalıyorlar, bunlardan tamamen kurtulabilirmiyim?, Bana bir yer önerip telefonunu verirseniz sevinirim teşekkürler...

Cevap 4:
Çillerinizden tamamen kurtulmanız mümkün değil. Çillerin yazın daha da çoğalmasının sebebi güneş ışınları. Yaz boyunca, hatta kışın güneşli günlerinde bile 30 derece koruyucu ile cildinizi korursanız çilleriniz çoğalmaz.

Soru 5:
26 yaşındayım ve benim yüzümde sivilceleri sıkma nedeniyle oluşan bir iki leke vardı. Ne yaptımsa, hangi kremi kullandımsa, başarıya ulaşamadım. Daha sonra, tedavi için bir estetisyene gözüktüm ve soyma yöntemine başvurdum. 3 hafta oldu, kabuklar düştü, yalnız şu an biri bembeyaz kaldı, diğerinde de daha büyük bir karaltı oluştu. Ne yapacağımı bilemiyorum. Bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

Cevap 5:
Bu durumda sanırım sorununuza bir Dermatolog çözüm getirebilir.
Yayın tarihi: 18.07.2001
992
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.