Güzellik

Cilt Tipiniz

Cilt Tipiniz

Cildiniz kuru veya yağlı ya da oldukça hassas bir cildiniz var. Unutmayın her cilt tipinin bakımı farklıdır. İşte sizin için doğru ürünlerle, cildinize uygun bakım önerileri...

Kuru ve Hassas Ciltler

Kuru ve hassas ciltlerin yağ tabakası yetersizdir. Ciltte ki gözenekler gözle görülmeyecek kadar küçüktür. Olumsuz hava koşulları kuru ciltlerin daha da çok tahriş olmasına yol açar. Bu tip ciltler gergin ve pürüzlü olur. Özellikle göz çevresinde genç yaşlardan itibaren kırışıklıkların oluşması kaçınılmazdır.

Cildinizin nemlendirilmesi için yoğun nemlendirici günlük bakım kremlerini tercih etmelisiniz. Kuru ciltlere geceleri E vitaminli
besleyici gece kremleri ile de destek verilmelidir.

Temizlik

Kuru ve genellikle artık olgun yaşta sayılan ciltler çok hassas olur. Normal sabun ve temizleyici losyonlara tepki verir. Yağlandırıcı temizlik sütleri cildin koruyucu mantosunu bozmadığından idealdir.

Tonik

Ter ve yağ bezleri fazla çalışmadığından temizlik sırasında cildin yağ örtüşü zedelenir. Asla alkol içeren tonikler kullanılmamalı! Dengeleyici özel ürünler seçilmeli ya da yüz sadece papatya çayı île silinmeli.

Bakım

Etkili maddeleri yavaş yavaş hücrelere gönderen depo kremler kullanılmalıdır. Cildi yenileyîci kremler de ayrıca tavsiye edilir. Bunlar kolajen ve elastin oluşumuna katkıda bulunur.

Ekstra

Nemlendirici maskeler kırışıkları düzeltir. Ampul kürleri ile cilde bakım bombardımanı yapabilirsiniz. Ayrıca, konsantre biçimde etkili maddeler içeren kremler de çok işinize yarayacaktır.
Yayın tarihi: 27.04.2001
3291
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.