Güzellik

Cilt Tipine Göre Ürün Seçimi

Cilt Tipine Göre Ürün Seçimi

Alışveriş yaparken seçtiğiniz ürünün cildinize uygun olmasına dikkat edin. Her cilt tipi için kullanmanız gereken ürünler farklılık gösterir, unutmayın.

Temizlemek, nemlendirmek ve beslemek; cildiniz için gerekli olan sihirli kelimeler..
Her cilt tipi için kullanmanız gereken ürünler farklılık gösterir, örneğin cildiniz kuruysa, yağlı ciltlere uygun olan ürünleri kullanmanız cildiniz üzerinde istemediğiniz etkiler bırakabilir.

Yağlı ciltler

Cildi kir ve makyajdan arındıran, yağ artıklarını yok eden dengeleyici yüz temizleme jelleri, doğal dengeleyici bileşimi sayesinde gözenekleri sıkılaştırıp, cildin üst tabakasındaki su dengesini koruyan ve cildi canlandıran dengeleyici - sıkılaştırıcı tonikler, matlaştırıcı nişasta sayesinde sabun fazlalıklarını azaltıp, sorunlu bölgelerin parlaklığını emen ve matlaştıran sıvı nemlendiriciler, siyah nokta ve sivilceler için son derece elverişli olan yağlı ciltlerde kullanılabilecek ürünlerin başında gelir. Ayrıca çok dikkatli uygulayacağınız günlük bir bakımla yağlı cildin sorunlarından kurtulabilirsiniz.

Kuru ciltler

Cilt yüzeyindeki kir ve makyajı derinlemesine temizleyen ve aynı zamanda cilde yumuşaklık ve esneklik sağlayan nemlendirici temizleme sütü, temizleme sütünün artıklarını ortadan kaldırıp cilde canlılık kazandıran nemlendirici ve yumuşatıcı tonik, cildi yoğun şekilde nemlendirip, kurumaktan koruyan ve özenli bir bakım sağlayan yoğun nemlendiricili gündüz bakım kremleri kuru ve hassas ciltler için uygun olan ürünlerin başında gelir. Cildi
kuru olanlar erken yaşlanır diyenlere hiç aldırmayın çünkü kuru cildin bakımı, normal ya da karışık olup da yıllar geçtikçe kuruyup ve nemini kaybetmiş bir ciltten daha kolaydır.

Normal-Karma Ciltler

Cildin bakımını yapıp nem durumunu dengeleyen, cildi yağlandırmayan nemlendirici gündüz bakım kremi, cildin kurumasını önleyen ve doğal nemlendiricilerle zenginleştirilmiş, cilde taze ve pürüzsüz bir görünüm kazandıran yüz temizleme jelleri, süt tipi temizleyiciler, düşük alkollü tonikler, normalve karma ciltler için kullanılabilecek ürünler arasında yer alır.
Yayın tarihi: 23.04.2002
1094
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.